alexa Tudor | Pelagos FXD | Black Dial | Titanium | 25717N
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tudor Pelagos FXD Black Dial Titanium 25717N

Tudor, Fransız Donanması (Marine Nationale) ile birlikte geliştirilen Pelagos FXD serisine yeni bir versiyon ekledi.

tudor-pelagos-fxd-black-dial-titanium-4.jpg tudor-pelagos-fxd-black-dial-titanium-1.jpg

Markanın dalış saatleri segmentindeki modern ürün gurubu Pelagos temel alınarak tasarlanan ilk FXD modeli 2021 yılında tanıtılmıştı. Sabit (fixed) boynuz pimlerinden ismini alan bu ilginç model, Tudor’un görkemli geçmişi boyunca askeri kullanıma yönelik tasarımlarına da saygı duruşunda bulunuyordu. Mavi temalı model, özgün boynuz tasarımının yanı sıra, üzerinde sembollerin ters sıra ile yazıldığı mineyle donatılmış, çift yöne dönebilen bezeli ile de dikkatleri üzerine toplamıştı. 

tudor-pelagos-fxd-black-dial-titanium-5.jpg

Dün tanıtılan model, 42mm çapında ve 12.75mm yüksekliğinde tasarlanmış, titanyum kasa ile geliyor. Sabit pimli boynuz tasarımına yer veren kasanın ön yüzünde bu sefer tek yöne dönebilecek şekilde tasarlanmış ve standart dalgıç mineli bezel yer alıyor. Kasanın ön tarafında safir kristal cam, arka tarafında ise masif çelik kapak görev yapıyor. Titanyumdan üretilmiş kilitli kurma kolunun eşlik ettiği sportif kasa, 200 metreye kadar su basıcına dayanım sunuyor.

tudor-pelagos-fxd-black-dial-titanium-2.jpg tudor-pelagos-fxd-black-dial-titanium-3.jpg

Yeni modelin bezelden sonra bir diğer ayırt edici özelliği olan kadran, mat siyah zemin rengiyle geliyor. Aplik saat markörlerinin ve Tudor’un imza detaylarından Snowflake tarzı kolların görev yaptığı kadranda Pelagos yazısı kırmızı tonuyla dikkat çekiyor.

tudor-pelagos-fxd-black-dial-titanium-6.jpg tudor-pelagos-fxd-black-dial-titanium-7.jpg

70 saatlik güç rezervi ile öne çıkan, COSC sertifikalı otomatik MT5602 in-house mekanizma ile hayat bulan modele, tek parça yeşil ortası kırmızı şeritli tekstil kayış eşlik ediyor. Kutu setinde k olarak bir de siyah kauçuk kayış yer alıyor.

tudor-pelagos-fxd-black-dial-titanium-8.jpg tudor-pelagos-fxd-black-dial-titanium-9.jpg

Benzer Haberler