alexa Tudor Watch | RB Formula 1 | Formula 1
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tudor Watch, RB Formula 1 Takımının Ortağı Olarak Formula 1'e Katılıyor

Tudor, Red Bull'un kardeş takımına ve resmi zaman tutucusu olarak Rolex'e katılarak motor sporlarına geri dönüyor.

2024 Formula 1 sezonu henüz başlamamış olsa da yeni sezonun heyecanı çoktan motorsporları dünyasını sarmaya başladı bile. Motorsporlarının olmazsa olmaz marka ortaklarından saat üreticileri de yavaş yavaş sezon birlikteliklerini duyurmaya başladılar. Yakın zamanda H. Moser & Cie. ile BWT Alpine F1 Team'i de içeren Alpine Motorsport arasında gerçekleşen marka ortaklığının ardından bir duyuru da Tudor’dan geldi. Rolex'in (Global Partner) kardeş markası Tudor ve Resmi Formula 1 Saati), yepyeni Visa Cash Uygulaması RB Formula 1 Takımına resmi ortak olarak katılarak motor sporlarına geri döndüğünü duyurdu.

tudor-f1-1.jpg

Tudor, motor sporlarına hiç de yabancı değil zira 1960'ların sonundaki Tudor Watch Yarış Takımı'ndan başlayıp yakın zamanda gerçekleşen IMSA TUDOR United SportsCar Şampiyonasına kadar motor sporlarının heyecan dolu dünyasında birçok kazanan takıma verdiği destek ile de iyi tanınıyor. Son zamanlarda tozlu pistlerden uzak kalan marka, bu yıl etkileyici geri dönüşü ile hayranlarını sevindirmeyi başarmış görünüyor.

Bu sezondan itibaren Tudor Watch, 2020'den 2023'e kadar hem Scuderia AlphaTauri olarak bilinen yeni oluşturulan yarış takımı RB Formula One Team'in resmi ortağı hem de Avusturyalı holding Red Bull'a ait iki Formula 1 üreticisinden biri olacak. 2024 sezonu için arabaları kullanacak pilotlar ise Daniel Ricciardo ve genç pilot Yuki Tsunoda.

Medya ve pazarlama iletişimlerimde Black Bay Ceramic Master Chronometer modeline yer veren markanın bu yeni ortaklığa dair tasarlayıp ürettiği yeni bir model henüz bulunmuyor. Ancak yakın zamanda Only Watch 2023 yaptığı masif altın unique piece Big Block Prince Chronograph ile gönülleri fetheden marka, bu olumlu geri dönüşü yeni marka ortaklıkları için değerlendirir mi,  onu da zaman gösterecek.

Benzer Haberler