alexa Türkiye Temalı Saatler | Ulysse Nardin | Savarona | Hublot | MeisterSinger | Corum | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Türkiye Temalı Saatler

horobox_amblem.png

Her geçen gün popülaritesi artan tematik saatler içerisinde yer alan Türkiye temalı saatleri sizin için bir araya topladık.

TÜRKİYE TEMALI SAATLER

Saat dünyasının yükselen trendlerinden biri de şüphesiz tematik saatler. Özel bir konu veya kişi anısına hazırlanan bu saatler özellikle koleksiyonerler tarafından oldukça rağbet görüyor.

Audemars Piguet, Hublot ve IWC gibi saygın markaların önderlik ettiği bu akım sayesinde  birbirinden farklı pek çok tema için üretilen saatler arasında Türkiye için özel olarak tasarlanan modeller de mevcut.

Bu modeller arasından en çok beğendiklerimizi sizin için bir araya topladık.

Ulysse Nardin Maxi Marine Chronometer “ Savarona “

T-rkiye-Temal-Saatler-1.jpg

Markanın ikonikleşmiş Marine Chronometer serisine ait bu saatin teması ulu önderimiz M.Kemal Atatürk’ün çok sevdiği yatı Savarona.

2007 senesinde tasarlanan bu özel modelin üretim adedi 18K pembe altın versiyon için 99 adet, paslanmaz çelik versiyon için ise 150 adet olarak sınırlandırılmış.

01/99 seri No.lu saati özel bir açık arttırma organizasyonu ile yeni sahibiyle buluşturan Ulysse Nardin saatin 100.000,00 USD’lık gelirini de maddi olanakları sınırlı olan özel yetenekli çocukların yetiştirildiği Tevitöl Vakfı’na bağışlamış.

Saat 6 hizasına yerleştirelen küçük saniye kadranı içerisinde bulunan Savarona yazısı ve hemen altındaki dalga motifiyle standart modellerden ayrılan saat 43mm kasa çapına sahip

Tamamı el işçiliğiyle üretilen ve 22K pembe altından imal edilen Savarona gravürlü rotor ise saatin en çarpıcı özelliklerinden.

T-rkiye-Temal-Saatler-2.jpg

WR200M su basıncına dayanıklı üretilen saate UN-26 referans No.lu kalibre hayat veriyor.

Hublot Classic Fusion Bodrum Blue King Gold / Titanium

hublot-1-mavi-kayis1.jpg hublot-1-mavi-kayis2.jpg

Adını ülkemizin dünyaca ünlü tatil beldesi Bodrum’dan alan saatin kadran tasarımında Bodrum’un insanı kendine hayran bırakan mavi tonlarına sahip denizinden ilham alınmış.

Geleneksel Bi-Compax formunda tasarlanan kadran yapısıyla ve kauçuk astarlı timsah derisi kayışıyla hem klasik hem de sportif kullanıma imkan sağlayan modelin 18K pembe altın ve titanium versiyonları mevcut.

Markanın kült tasarımlarından Classic Fusion alt ürün grubu dahilinde yer alan saatin üretim adedi Hublot Classic Fusion Bodrum Blue King Gold modeli için 50 adet, Hublot Classic Fusion Bodrum Blue Titanium modeli ise 100 adet olarak sınırlandırılmış.

Hublot Classic Fusion Turkish Coffee King Gold / Titanium

hublot-1-kahverengi-kayis2.jpg hublot-1-kahverengi-kayis1.jpg

Geçmişi 500 yıl öncesine dayanan kahve kültürü şüphesiz Türkiye’nin ilk akla gelen damak tatlarından biri.

Kahve yapımındaki hassasiyet ve gelenekselliği saat üretimindeki süreçlerle bağdaştıran Hublot bu kült lezzet için özel bir model tasarlamış.

Markanın Classic Fusion serisinde yer alan ve 18K pembe altın veya titanium seçenekleri bulunan saat otomatik kronograf mekanizmaya sahip.

Bodrum Blue modelinde olduğu gibi Turkish Coffee için de Bi-Compax formunda tasarlanan kadranın renk tonunda Türk Kahvesi’nden esinlenilmiş.

Sıcak yaz günlerinde de konforlu kullanım sunan kauçuk astarlı timsah derisi kayış ile satışa sunulan Hublot Classic Fusion Turkish Coffee King Gold modeli 50 adet, Hublot Classic Fusion Turkish Coffee Titanium modeli ise 100 adet olarak sınırlı sayıda üretilmiş. 

MeisterSinger Perigraph Turkey Limited Edition

T-rkiye-Temal-Saatler-3.jpg

Regulatör formunda tasarlanmış saatleriye akla gelen Alman saat üreticisi MeisterSinger da Türkiye temalı saat üreten bir diğer marka olarak karşımıza çıkıyor.

Markanın klasikleşmiş çizgilerini taşıyan model kadranında yer alan hilal formundaki tarih işaretçisi ve tarih diskinde yer alan yıldız motifleriye diğer modellerden hemen ayrılıyor. Bu tasarımı sayesinde saatin tarih fonksyonu iki günde bir Ay-Yıldız şeklinde okunuyor.

43mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahip saatin siyah ve beyaz şeklinde iki versiyonu bulunuyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 90.yılı anısına üretilen saat 90adet’lik üretim sayısı ile sınırlandırılmış.

Corum Admiral’s Cup Chronograph Turkey LE

T-rkiye-Temal-Saatler-4.jpg

Özellikle denizcilik temalı saatleriyle bilinen Corum’un bayrak gemisi diyebileceğimiz serisi Admiral’s Cup içerisinde yer alan bu model 18K pembe altın ve paslanmaz çelik olarak iki farklı seçenekte üretilmiş.

Her iki seçenek için üretim sayısı 99 adet ile sınırlandırılmış.

Küçük saniye alt kadranı üzerinde yer alan daire şeklindeki Türk Bayrağı motifi ve rotor üzerine işlenen Türkiye haritası ile standart versiyonlardan hemen ayrılan pembe altın versiyon otomatik kronograf kalibreye sahip. Tam kurulumda 48 saat güç rezervi sunan kalibrenin dekoru da markanın genel çizgisine uygun şekilde uygulanmış.

T-rkiye-Temal-Saatler-5.jpg

Paslanmaz çelik versiyon için ise masif arka kapak tercih eden marka Türkiye haritası motifini direkt arka kapak üzerine işlemiş.

44mm çapındaki kasası ve 12 kenardan oluşan karakteristik bezeliyle hemen kendini farkettiren modelin su basıncına dayanıklılık değeri pembe altın versiyon için WR50M, paslanmaz çelik versiyon için ise WR100M olarak belirtilmiş.

Popülaritesi hızla artan sınırlı/özel üretim  saatlerin dünyasına giriş yapmak veya mevcut koleksiyonunuzu zenginleştirmek için Türkiye temalı bir saat düşünüyorsanız belirttiğimiz modellere bakmadan geçmeyin diyoruz.
Benzer Haberler