alexa Ulysse Nardin 2023 Yenilikler | Watches and Wonders 2023 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin – Freak ONE

Ulysse Nardin, ilk Freak'i piyasaya sürmesinin üzerinden yirmi yılı aşkın bir süre geçtikten sonra, özgün konseptini yeni Freak ONE ile kutluyor.

un-freak-one-1.jpg

İlk çıkışından bu yana 22 yıl geçmesine rağmen, Freak hâlâ iddialı bir konsept olma özelliğini koruyor. Aynı zamanda çağdaş saatçiliğin en gelişmiş örneklerinden biri olan model, orijinal, son teknoloji ve avangart tasarımla dolup taşan ve mekanik bir saatin nasıl görünmesi ve nasıl çalışması gerektiğine dair değişen algılarla dolu bir kilometre taşı olarak saat dünyasında yerini alıyor.

Bu yıl, Ulysse Nardin, Freak'in benzersiz profilini oluşturan bir dizi unutulmaz versiyonun ardından, markanın ikonunu köklerine geri döndüren bir saat olan Freak ONE'ı tanıtıyor. ilk Freak'ten ilham alan yeni bir model olarak tanıtılan Freak ONE, kendine özgü üç özelliği ile öne çıkıyor: Kadran yok, akrep/yelkovan yok, kurma kolu yok.

un-freak-one-2.jpg

Freak ONE ayrıca orijinal 2001 Freak'in çentikli bezelinden 2013 Freak Cruiser'ın açık dişli grubuna ve 2018 Freak Vision'ın okunabilirlik kodlarına kadar Freak'in önceki nesillerinin görsel dinamiklerini sentezliyor. Siyah DLC kaplı titanyum ve pembe altın detaylar, geçen yılki Freak S gibi en son Freak yinelemelerini yansıtıyor.

un-freak-one-3.jpg

Freak ONE, yeni bağımsızlığını tanımlarken Ulysse Nardin'in amiral gemisi saati ve şirketin ağırlık merkezi haline geliyor.

un-freak-one-4.jpg un-freak-one-5.jpg

Yeni model, 44mm çapında ve 12mm yüksekliğinde tasarlanmış, modüler yapıda bir kasa ile geliyor. Çok bileşenli kasada siyah DLC kaplamalı titanyum ana gövde ev safir kristal cam bölmeli arka kapak safir mineli 18K 5N pembe altın bezel yer alıyor. 

un-freak-one-6.jpg un-freak-one-7.jpg

Yenilikçi modele, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber UN-240 hayat veriyor. 72 saat güç rezervli otomatik mekanizma, kendi ekseni etrafında dönen flying carrousel özelliği ile, Freak konseptinin geldiği son noktayı temsil ediyor. İleri teknoloji ve geleneksel saatçiliği bir araya getiren 229 bileşenli mekanizmanda silikon balans yayı ve rotor, DIAMonSIL uygulamalı eşapman, bıçaklarla donatılmış Grinder® tarzı kurma düzeneği, siyah gravür işlemeli tulumba kapağı, 18K 5N pembe altından yapılmış ve SLN fosfor uygulanmış köprüler yer alıyor.

un-freak-one-8.jpg

Yeni modele eşlik edecek kayışlara dair referans ve özellikler ise şu şekilde: siyah "balistik" dokulu kauçuk kayış (2405-500-2A/3D), siyah mat timsah derisi kayış (2405-500-2A/3C), iki renkli kauçuk kayış (2405-500-2A/3A). BIWI, İsviçre tarafından üretim atıklarından elde edilen %30 geri dönüştürülmüş kauçuktan yapılmış kayışlar modeli bileğe, siyah DLC kaplı titanyum açılır kapanır toka ile sabitliyor.

un-freak-one-9.jpg

Model için belirlenen global liste fiyatları ise şöyle:

65'000 CHF (vergi dahil), 60'330 GBP (vergi dahil), 69'600 EUR (%21 vergi dahil), 68'600 USD (vergi hariç).

Benzer Haberler