alexa Ulysse Nardin | Anchor | Tourbillon | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Anchor Tourbillon

Okyanusun derinliklerinden büyüleyici safir tonları göz kamaştırıcı mine kadranında taşıyan bir sanat eseri; Ulysse Nardin Anchor Tourbillon.

ulysse-nardin-anchor-tourbillon-1.png

18 adet beyaz altın ve 18 adet pembe altın kasa seçenekleriyle limitli sayılarda üretilen Anchor Tourbillon ile Ulysse Nardin, yenilikçi ve modern teknolojilerle klasik UN mirasının kusursuz sentezini sembolize eden bir saat yaratmayı başarmış. UN bünyesindeki Donzé Cadrans şirketi tarafından tamamen el emeğiyle üretilen kadranlar mine üzerine özel tekniklerle işlenmiş formları barındırıyor.

ulysse-nardin-anchor-tourbillon-2.png ulysse-nardin-anchor-tourbillon-3.png

60 saniyelik tourbillon kafesine sahip saat tanıtıldığı “Tourbillon Watch Prize from the Grand Prix d’Horlogerie de Genève (GPHG)” ödülüne layık görülmüş. Saatin mekanizması teknolojik açıdan birçok oldukça gelişmiş parça barındırıyor. Sabit güç aktarımı sağlayan “constant force escapement” düzeneği silisyumdan imal edilmiş ve sürtünme oranını minimuma indiren özel bir çark tasarımına sahip. Bu ve benzeri daha nice geliştirmeye ev sahipliği yapan Anchor Tourbillon modeli yalnızca güzelliğiyle değil, horolojik değeri ve üstün zaman tutma yeteneğiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

ulysse-nardin-anchor-tourbillon-4.png

In-house geliştirilen kurmalı tourbillon kalibre UN-178, 29 taşlı, 18000vph’de çalışıyor ve 7 gün güç rezervine sahip. 44mm çapında beyaz ve pembe altın kasa seçenekleriyle sunulan saatin su geçirmezlik değeri 30 metre olarak belirlenmiş ve son olarak saatin ön ve arka yüzünde safir kristal cama yer verilmiş.

Benzer Haberler