alexa 1063 400 2A/3A | Blast Moonstruck | Ulysse Nardin | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Blast Moonstruck Ref. 1063 400 2A/3A

Ulysse Nardin, yeni modeli Blast Moonstruck ile, usta saatçi Ludwig Oechslin astronomik komplikasyonuna modern ve sıra dışı bir bakış açısı getiriyor.

ulysse-nardin-moonstuct-1.jpg

Ulysse Nardin Blast Moonstruck için, Ludwig Oechslin tarafından yaklaşık kırk yıl önce yaratılan astronomik saatler üçlemesinden esintiler taşıyor demek mümkün. Saate geçmeden önce Oechslin’in o dahice tasarımları için neler söylediğini de hatırlayalım;

"Saatlerimin ve astronomik saatlerimin, insanların evrendeki konumları hakkında düşünmelerini ve belki de dünyanın merkezi olmadığımızı fark etmelerini sağladığı için mutluyum."

ulysse-nardin-moonstuct-3.jpg ulysse-nardin-moonstuct-4.jpg

Yeni model 45mm çapında tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Siyah seramik ve siyah DLC kaplama bileşenlerden oluşan kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar bulunuyor. 30 metreye kadar su basıncına dayanıklı üretilen kasanın sol tarafında, ana göstergeyi 1 saatlik aralıklarla ileri/geri hareket ettirmeye yarayan, geniş butonlar yer alıyor.

ulysse-nardin-moonstuct-6.jpg ulysse-nardin-moonstuct-12.jpg

Modelin siyah ve kırmızı altın detaylı kadranı, iç içe geçmiş halkalardan oluşan bir gösterim şeklinde ev sahipliği yapıyor. Kadranın merkezinde bombeli safir kristal camdan üretilmiş, Kuzey Kutbu illüstrasyonlu Dünya figürü yer alıyor. Şık kadrandan Ay fazı, Güneş’in yörüngesi, 24 saat ve gece/gündüz göstergeli ikinci zaman dilimi, 24 farklı şehre ait gösterge, tarih ve Ay Fazı ile gösterim sağlayan gel/git durumu izlenebiliyor.

ulysse-nardin-moonstuct-8.jpg ulysse-nardin-moonstuct-9.jpg

Üç boyutlu kadran yapısının altında 50 saatlik güç rezervine sahip Caliber UN-106 mekanizma görev yapıyor. 4Hz/28,800vph frekansında çalışan otomatik mekanizma tam kurulumda 50 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 22K masif pembe altın rotor ile kurulan 335 parçalı mekanizmada, silisyum eşapman ve zemberek gibi ileri teknoloji ürünü bileşenler de yer alıyor.

ulysse-nardin-moonstuct-7.jpg

Siyah timsah derisi, kadife ve kauçuk kayış seçenekleri bulunan model bileğe, siyah DLC kaplamalı titanyum ve pembe altın bileşenli katlanır klips ile sabitleniyor.

ulysse-nardin-moonstuct-10.jpg

Sadece 40 adet ile limitli üretilen model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 75,000.

ulysse-nardin-moonstuct-2.jpg

Benzer Haberler