alexa Ulysse Nardin | Blast Skeleton | Tourbillon | Rose Gold | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Blast Skeleton Tourbillon Rose Gold

Ulysse Nardin, Blast Skeleton Tourbillon ile geleneksel saatçiliği modern ve endüstriyel tasarım diliyle buluşturuyor.

Ulysse-Nardin-Blast-Skeleton-Tourbillon-Rose-Gold-1.jpg

Markanın yenilikçi yüzünü temsil eden Blast konsepti, cesur tasarımları kadar mikro-mekaniğin geleneksel yönüne de vurgu yapan tasarımları ile öne çıkıyor. Sadece fonksiyonel manada değil, renk ve malzeme alternatifleri açısından da zengin seçenekler sunan genç model ailesi, bayrak gemisi versiyonlardan Blast Skeleton Tourbillon Rose Gold ile sayfalarımıza konuk oluyor. 

Ulysse-Nardin-Blast-Skeleton-Tourbillon-Rose-Gold-2.jpg Ulysse-Nardin-Blast-Skeleton-Tourbillon-Rose-Gold-3.jpg

Sportif modelin 45mm çapında tasarlanan kasası, titanyum malzemeden üretilmiş orta gövdeye eşlik eden seramik ve 18K pembe altın bileşenlerden oluşuyor. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların görev yaptığı kasa, sert çizgileri sayesinde model ailesinin cesur karakterini başarıyla öne çıkarıyor. 

Ulysse-Nardin-Blast-Skeleton-Tourbillon-Rose-Gold-4.jpg Ulysse-Nardin-Blast-Skeleton-Tourbillon-Rose-Gold-5.jpg

Ulysse Nardin için iskelet konseptini modern tasarım diliyle buluşturma konusundaki en başarılı isimlerden biri diyebiliriz. Köklü markanın konsepte getirdiği modern ve sportif bakış açısı sayesinde sadece kadran değil mekanizmanın bileşenleri de perfore detaylara ev sahipliği yapıyor. Tamamı iskeletleştirilmiş kadranın orta kısmında, markanın son yıllardaki odak noktasını da temsil eden X şeklinde tasarlanmış köprü yer alıyor. Saat 6 hizasında modele ismini veren Tourbillon eşapman bulunuyor. Super-LumiNOVA dolgulu kalın kollar ve indeksler, zamanın hızlı ve net okunabilmesine imkan sağlıyor. 

Ulysse-Nardin-Blast-Skeleton-Tourbillon-Rose-Gold-6.jpg

Sportif model, tamamı in-house tasarlanıp üretilmiş Caliber UN-172 mekanizma ile hayat buluyor. Otomatik Tourbillon özellikli mekanizma 2.4Hz (18.000vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 3 gün (72 saat) güç rezerv süresi sunuyor. Platinden üretilmiş mikro-rotor ile enerji üreten mekanizma, saat endüstrisine Ulysse Nardin ile merhaba diyen silikon malzemeden üretilmiş eşapman çarkı, çapa ve balans yayı ile donatılıyor. 

Ulysse-Nardin-Blast-Skeleton-Tourbillon-Rose-Gold-7.jpg

Ulysse Nardin Blast Skeleton Tourbillon Rose Gold siyah kauçuk astarlı timsah derisi kayış ve UN imzalı katlanır klips ile geliyor.

Ulysse-Nardin-Blast-Skeleton-Tourbillon-Rose-Gold-8.jpg

Benzer Haberler