alexa Diver Chronograph | Great White | Ulysse Nardin | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Diver Chronograph 44mm Limited Edition “Great White”

Ulysse Nardin, özellikle renk teması ile büyük ilgi gören Great White konseptini kronograf özellikli yeni versiyonuyla tekrar gündeme taşıyor.

ulysse-nardin-diver-chronograph-44mm-limited-edition-great-white-1.jpg

Yeni model, Ulysse Nardin’in uzun soluklu okyanus araştırmaları ortağı OCEARCH tarafından incelenen ve markanın yeni marka elçisi olarak tanıttığı, boyu 4 metreye yaklaşan erkek Büyük Beyaz köpekbalığı “Ulysse”ten ilham alıyor.

Modelin 44mm çapında ve 16.1mm kalınlığında tasarlanan kasası, ultra-hafif titanyum alaşımından üretiliyor. Tamamı kumlama ve satine yüzeylerden oluşan kasanın ön yüzünde beyaz mineli dalgıç bezeli ve yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam yer alıyor. Beyaz detaylı kronograf butonları ve UN amblemli kurma kolunu eşlik ettiği kasa, 300 metre su basıncına dayanıklı üretiliyor.

ulysse-nardin-diver-chronograph-44mm-limited-edition-great-white-2.jpg ulysse-nardin-diver-chronograph-44mm-limited-edition-great-white-3.jpg

Yeni modelin kadranı, köpekbalığının derisini andıran yüzeyiyle dikkat çeken gri zeminle geliyor. Super-LumiNOVA fosfor malzemesi dolgulu beyaz indekslerin ve kolların görev yaptığı kadranda, tarih diski ve kronograf sayaçlarını ise mavi detaylar süslüyor.

ulysse-nardin-diver-chronograph-44mm-limited-edition-great-white-4.jpg ulysse-nardin-diver-chronograph-44mm-limited-edition-great-white-5.jpg

Ulysse Nardin Diver Chronograph 44mm Limited Edition “Great White”, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber UN-150 mekanizmayla çalışıyor. Tam kurulumda 48 saatlik güç rezervi sunan mekanizmada, saat endüstrisine Ulysse Nardin tarafından sunulan, silisyumdan üretilmiş eşapman ve balans yayı bulunuyor.

ulysse-nardin-diver-chronograph-44mm-limited-edition-great-white-6.jpg

Sadece 300 adet ile limitli üretilen modele, bir UN klasiği olan, titanyum bağlantı parçalı ve katlanır klipsli beyaz renk kauçuk kayış eşlik ediyor. Kayışın kasaya bağlantı yerine yakın konumlandırılan köpekbalığı silueti de, kadran ve bezeldeki detaylar gibi, karanlık ortamlarda ışıldıyor.

ulysse-nardin-diver-chronograph-44mm-limited-edition-great-white-7.jpg

Benzer Haberler