alexa 1183-170LE-3/90-GW | Great White | Diver Chronometer | Ulysse Nardin | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition (Ref. 1183-170LE-3/90-GW)

Deniz temalı modellerin değişmez isimlerinden Ulysse Nardin, geçtiğimiz yıl saatseverlerin beğenisine sunduğu yeni Diver Chronometer koleksiyonundan Great White Limited Edition versiyonu ile mercek altında.

1183-170le-3-90-gw-ulysse-nardin-diver-chronometer-1.jpg

Ulysse Nardin, geçtiğimiz seneki Monaco Yacht Show bünyesinde yeni Diver Chronometer Koleksiyonu’nu tanıtmış ve büyük beğeni toplamıştı. Markanın kült haline gelen Marine Chronometer konsepti üzerinden tasarlanan yeni dalgıç saatleri koleksiyonu, rafine detayları kadar teknolojik yenilikleri ile de ilgi görmüştü. Bu genç koleksiyondan sizler için seçtiğimiz model ise açık tonlarda tasarlanmış renk paleti ile dikkat çeken Diver Chronometer Great White Limited Edition oldu.

1183-170le-3-90-gw-ulysse-nardin-diver-chronometer-8.jpg

Model 44mm çapında tasarlanmış ve ultra-hafif titanyum alaşımından üretilmiş bir kasa ile geliyor. Aynı zamanda model ailesinin yeni yüzünü de temsil eden kasa, selefine göre daha uzun ve sert hatlı boynuzları ile güçlü ve sportif bir görüntü sunuyor. Tırtık yerine saat başlarını temsil eden çıkıntılarla güncellenen bezel de yine modelin sportif karakterine vurgu yapıyor. Tek yöne dönebilen bezelin insert kısmı beyaz seramikten imal edilmiş ve içbükey formda tasarlanmış. Özellikle hafif dışa bombeli üretilmiş safir kristal camla birlikte modelin önden görüntüsüne hareket katan bezel, şüphesiz modelin en çok dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. 300 metre / 30 bar su geçirmezliğe sahip kasaya kilitli kurma kolu ve modele adını veren Büyük Beyaz Köpekbalığı figürüyle süslenmiş masif arka kapak eşlik ediyor. Burada özellikle belirmekte fayda görüyorum; arka kapaktaki figürün işçiliği tek kelimeyle mükemmel...

1183-170le-3-90-gw-ulysse-nardin-diver-chronometer-2.jpg 1183-170le-3-90-gw-ulysse-nardin-diver-chronometer-4.jpg

Modelin kadranı da yine güncel koleksiyonun modern tasarımını temsil eden detaylar taşıyor. Dizilim açısından bakıldığında markanın mirası kabul edilen Marine Chronometer tarzı yine yerini muhafaza ediyor. Saat 12 konumunda dairesel güç rezerv göstergesi, saat 6 hizasında ise küçük saniye sayacı ve tarih göstergesi bulunuyor. Markanın logosu sol tarafa, modelin adı ise sağ tarafa yazılmış. Modelin kadranı için pütürlü zemine sahip gri/antrasit tonu tercih edilmiş. Özellikle titanyum kasa ve kayış bağlantı parçaları ile fevkalade uyumlu duran kadrana, hem estetik hem de fonksiyonel anlamda gayet başarılı tasarlanan beyaz Super-LumiNOVA fosfor dolgulu kollar ve indeksler eşlik ediyor. Eser miktarda kullanılan mavi detaylar ise modelin deniz temasına gönderme yapıyor.

1183-170le-3-90-gw-ulysse-nardin-diver-chronometer-3.jpg 1183-170le-3-90-gw-ulysse-nardin-diver-chronometer-7.jpg

Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber UN-118 ile hayat buluyor. Saat endüstrisiyle Ulysse Nardin’in tanıştırdığı silikon eşapman sistemiyle donatılan COSC sertifikalı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) hızında çalışıyor ve tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor.

1183-170le-3-90-gw-ulysse-nardin-diver-chronometer-5.jpg

Sadece 300 adet ile limitli üretilen model renk temasına uygun tasarlanmış beyaz kauçuk kayış ile geliyor. Ulysse Nardin’in sembol detaylarından kabul edilen metal bağlantı parçaları ile donatılan kayışın uç kısmında ise Ulysse Nardin imzalı standart titanyum toka görev yapıyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise 8,900 EUR.

1183-170le-3-90-gw-ulysse-nardin-diver-chronometer-6.jpg
Benzer Haberler