alexa Ulysse Nardin | Diver | Skeleton | Black | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Diver X Skeleton Black

Ulysse Nardin, dalgıç saatleri segmentindeki sıra dışı temsilcisi Diver X Skeleton konseptini yeni bir versiyonla devam ettiriyor.

Köklü marka, mavi/turuncu renkleri ile beğeni toplayan Diver X Skeleton ile 2021 senesinde büyük başarı yakalamış, üretilen 175 adedin tamamı kısa sürede satılmıştı. Deniz ve denizcilik başlıklarına yer veren DNA’sıyla bilinen Ulysse Nardin, kısa süre önce bu özgün model ailesine yeni bir limitli versiyon ekledi.

ulysse-nardin-unveils-the-diver-skeleton-black-watch-1.jpg

Tool Watch kavramına en uygun saat model ailelerinden kabul edilen dalgıç saati konseptinin, tamamen estetik bir bakış açısı sunan iskelet kadran trendiyle aynı çatı altında buluşması, pek sık rastlanan bir durum değil. Aslında bu durumun sebebi de basit; dalgıç saatleri odak noktasına fonksiyonelliği koyuyor. İskelet kadranlo modeller ise fonksiyonun formu takip etmesi gerektiği düşünülerek tasarlanıyor. Ancak nadir de olsa bu iki kavramın bir araya, son derece şık ve özgün tasarımların doğmasına da imkan sağlıyor. Ulysse Nardin Nardin Diver X Skeleton de bu birlikteliğe dair en güzel örneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

ulysse-nardin-unveils-the-diver-skeleton-black-watch-2.jpg

Konseptin temelinde markanın Blast Skeleton X ile geliştirdiği platform yatıyor. X sembolünü odak noktasına taşıyan ve iskelet tasarımıyla göz alıcı bir görüntü sunan model ailesi, markanın sadece mekanizma değil, tasarımsal manada da modern zamanların özgün isimleri arasındaki varlığını sürdüreceğinin sinyallerini veriyor. Bu temel üzerinden ilerleyen Diver X Skeleton, geçtiğimiz yıl tanıtılan mavi/turuncu renk temalı versiyonu ile saat severlerin karşısına çıkıyor ve büyük beğeni topluyor. 2022 senesi yenilikleri arasında bu başarılı ürün grubuna devam etme kararı alan Ulysse Nardin, siyah/sarı renk teması ile dikkat çeken yeni modeliyle boy gösteriyor.

ulysse-nardin-unveils-the-diver-skeleton-black-watch-5.jpg ulysse-nardin-unveils-the-diver-skeleton-black-watch-6.jpg

Yeni model, 44mm çapında ve 16mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Modern tasarımıyla dikkat çeken kasa, siyah DLC kaplamalı titanyum alaşımından üretiliyor. Kasanın ön yüzünde yer alan tek yöne dönebilir dalgıç bezeli, sağlamlığı ve hafifliği ile bilinen Carbonium® alaşımından üretilmiş mineye ev sahipliği yapıyor. Sarı/beyaz renkleriyle yüksek görünebilirlik sunan bezel minesine, aynı sarı tonunda tasarlanmış kauçuk kurma kolu korumaları eşlik ediyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı sportif kasa, 200 metre su basıncına dayanıklı üretiliyor. 

ulysse-nardin-unveils-the-diver-skeleton-black-watch-3.jpg

Modelin çarpıcı tasarımında kilit unsurlar arasında yer alan kadran, cömertçe perfore edilmiş tasarımıyla göz dolduruyor. X şeklinde tasarlanmış ve siyah DLC kaplanmış iskelet ile kasaya sabitlenen mekanizmayı gözler önüne seren şık kadran, Super-LumiNOVA fosfor dolgulu kalın kollar ve indeksler sayesinde okunabilirlikten de ödün vermiyor. 

ulysse-nardin-unveils-the-diver-skeleton-black-watch-4.jpg

Ulysse Nardin Diver X Skeleton Black’in kalbinde, tamamen marka bünyesinde tasarlanıp üretilen, Caliber UN-372 görev yapıyor. 171 parçalı/23 taşlı otomatik mekanizma 3Hz (21,600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda sunduğu 4 gün/96 saat güç rezerv süresi ile rakiplerini geride bırakıyor. Saat endüstrisine Ulysse Nardin tarafından kazandırılan silisyum alaşımından üretilmiş balans çarkı, maşa ve eşapman çarkı ile donatılan mekanizma, Carbonium® malzemeden üretilmiş tulumba kapağı ile markanın yüksek teknoloji konusundaki başarısına da vurgu yapıyor.

Sadece 175 adet ile sınırlı üretilen modeli, siyah seramik bağlantı parçaların yer veren ve siyah seramik/titanyum bileşenlerden oluşan katlanır klips ile bileğe sabitlenen, sarı kauçuk kayış tamamlıyor. Model ile birlikte tamamı açık denizlerden toplanan eski balık ağlarından geri dönüşümle elde edilen, siyah naylon kayış seçeneği de sunuluyor. 

ulysse-nardin-unveils-the-diver-skeleton-black-watch-7.jpg

The list price for Ulysse Nardin Diver X Skeleton Black (Reference: 3723-170LE-2A-BLACK/3B) is CHF 24,500

Benzer Haberler