alexa Ulysse Nardin | Executive | Moonstruck | Worldtimer | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Executive Moonstruck Worldtimer

ulysse-nardin-logo-2.jpg

Ulysse Nardin, ürün grubuna ilk defa 2009 senesinde eklenen Moonstruck modeli, Worldtimer özellikli yeni versiyonuyla bir kez daha boy gösterdi.

Moonstruck modeli için sadece Ulysse Nardin özelinde değil saat dünyasının geneli için bir Masterpiece dememiz mümkün zira modelin sahip olduğu özellikler kadar önemli olan diğer bir husus da bu özelliklerin ne derece kullanıcı dostu olarak tasarlandığı.

Aslında Moonstruck (ay çarpması) isminden de anlaşılacağı üzere modelin öne çıkan özelliği, gel-git hakkında detaylı bilgilerin okunmasına imkân veren fonksiyonları olarak karşımıza çıkıyor. Ulysse Nardin, tanıttığı son versiyonda çıtayı biraz daha yükseltip özelliklerin arasına World Timer (dünya saati) fonksiyonunu da eklemiş.

ulysse-nardin-executive-moonstruck-worldtimer-2.jpg

Yeni modelin geliştirilmesi aşamasında mevcut özelliklerin basit ve net bir şekilde kullanılmasına özen gösterilmiş. Bir önceki versiyondan farklı olarak, kadrandaki dönebilen dünya figürü kaldırılmış ve yerine Kuzey ve Güney yarımküreleri temsil eden dönebilir diskler yerleştirilmiş. Önceki modelde ağırlıklı olarak üzerinde durulan gel-git durumu yeni modelin kadran tasarımında direkt ön plana çıkarılmamış ancak gel-git hareketinin oluşmasına sebebiyet veren ay/dünya/güneş ilişkisi sanatsal denebilecek bir özenle kadrana işlenmiş.

ulysse-nardin-executive-moonstruck-worldtimer-3.jpg

Yeni Moonstruck modelinin kadran tasarımı, basit ancak oldukça işlevsel tasarlanmış dünya saati fonksiyonuna ev sahipliği yapabilecek hale gelmiş. 24 adet farklı zaman dilimi kadranın merkezinde yer alan dünya haritasına adapte edilmiş. Gece/gündüz indikatörüne de yer veren kadran tasarımında tüm bu özelliklerin en net ve anlaşılabilir şekilde yer almasına dikkat edilmiş.

ulysse-nardin-executive-moonstruck-worldtimer-1.jpg

Ulysse Nardin Moonstruck Worldtimer, platin ve 18K pembe altın olmak üzere iki farklı kasa seçeneği ile satışa sunuluyor. 46mm çapında tasarlanan kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmeye dayanıklı safir kristal cam görev yapıyor. Ayar kolu kilitli olarak tasarlanan kasa 100 metre su basıncına dayanabiliyor. 

Yeni modele markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. UN-106 hayat veriyor. 4Hz hızında çalışıyor ve güneşin ve ayın dünyaya göre olan pozisyonu, ay fazı, gel-git haritası ve 24 şehri içeren dünya saati gibi özelliklere yer veriyor.

ulysse-nardin-executive-moonstruck-worldtimer-4.jpg

100 adet ile limitli iki model de siyah timsah derisi kayış ile geliyor. 

Benzer Haberler