alexa 3713-260/MAGMA | Magma | Executive Skeleton X | Ulysse Nardin | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Executive Skeleton X Magma (Ref. 3713-260/MAGMA)

Ulysse Nardin’in Executive koleksiyonuna katılan en yeni modeli Skeleton X Magma, yaz aylarının ateşini bileklere taşıyor.

3713-260-magma-ulysse-nardin-executive-skeleton-x-magma-1.jpg

Kökleri deniz kronometrelerime dayanan ve 1846 yılında kurulan markanın bugünkü mottosu ‘keşfediyoruz’. Özellikle Freak ve Executive koleksiyonlarıyla farklı bir dünyanın kapılarını aralayan ve üstlendiği mottoyu saatseverlere yaşatan marka, her yeni modelde alkışları toplamayı başarıyor.

3713-260-magma-ulysse-nardin-executive-skeleton-x-magma-4.jpg

Yıllar süren yatırımların, çok çalışmanın ve uzun ofis günlerinin ödülü, ‘sonsuz’ sıcak yaz günlerinin havasını bileklere taşımak olmuş. Ultra hafif, çizilmeye karşı dayanıklı ve aerodinamik; Skeleton X Magma, ultra hafif karbon fiber ve kırmızı mermer epoksi reçinenin sismik bir kombinasyonundan üretilmiş. Saatin karbon magma kasası yeniden boyutlandırılarak 43mm’ye çekilmiş. Maskulen, açılı ve lav kırmızısı model, yeni boyutuyla oldukça kompakt görünüyor. İskeletleştirilen ve hayal dünyasına gerek kalmadan bütün aktiviteyi izlemenize olanak sağlayan kadranı, yasıma önleyici kaplamalı safir cam örtüyor. Model 50 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

3713-260-magma-ulysse-nardin-executive-skeleton-x-magma-2.jpg

Bu ateşli saate elde kurmalı UN-371 mekanizma can veriyor ve tam kurulumda 96 saate kadar size eşlik edebilmesini sağlıyor.

Modelin kadranına bakar bakmaz dikkat çeken kırmızı Roma rakamları yalnızca saat 3 ve 9 konumunda yer alıyor. Markörler, Roma rakamları ve kollar, kırmızı Super-LumiNova sayesinde rahatça okunabiliyor.

3713-260-magma-ulysse-nardin-executive-skeleton-x-magma-3.jpg

Saatin siyah deri kayışı, aynı renkte dikiş detaylarına sahip. Modelin satış fiyatıysa 25.000 CHF.

3713-260-magma-ulysse-nardin-executive-skeleton-x-magma-5.jpg
Benzer Haberler