alexa Dubai Watch Week 2023 | Ulysse Nardin | Freak One Ops
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Freak One Ops

Ulysse Nardin’in fütüristik saati Freak, askeri renk temasına sahip Ops modeliyle karşımızda.

Kadransız, kurma kolsuz, akrepsiz ve yelkovansız Freak One modelinin tanıtımından 22 sene sonra saat severlerin beğenisine sunulan Freak One Ops, Ulysse Nardin’in devrimsel saat temasını ne kadar ileri bir noktaya taşıdığının örneği olarak önümüzde duruyor.

ulysse-nardin-freak-one-ops-1.jpg

44mm çapında siyah renkli DLC kaplama titanyum kasaya ve Carbonium’dan üretilmiş bezele sahip Freak One Ops yüksek saatçilik ile askeri temanın kusursuz bir şekilde harmanlamasıyla tasarlanmış ve üretilmiş. 12mm kasa kalınlığına sahip saatin ayarlama işlemi bezelin çevrilmesiyle gerçekleştiriliyor. Fiziksel olarak bir kadran yapısından söz etmem mümkün değil. Saat ve dakikaya ait herhangi bir ibre de yok. Onun yerine mekanizmayı bir araya getiren köprüler ve plakalar dönüyorlar ve zamanın gösterilmesini sağlıyorlar!

ulysse-nardin-freak-one-ops-2.jpg

Safir kristal cam ile tamamlanan saatin su geçirmezlik değeri oldukça mütevazı bir şekilde, yalnızca, 30 metre. Bu tarz sportif bir saatin görece düşük su geçirmezliğe sahip olması ise oldukça karmaşık bir bezel/arka kapak-mekanizma bağlantısına sahip olmasından kaynaklanıyor.

ulysse-nardin-freak-one-ops-3.jpg

229 parçadan oluşan, 15 taşlı, otomatik kalibre UN 240 saatte 21600 titreşimde çalışıyor ve 96 saatlik güç rezervine sahip. Mekanizmanın elle kurma işlemi arka kapağın çevrilmesiyle gerçekleştiriliyor.

ulysse-nardin-freak-one-ops-4.jpg

Hâkî yeşili ve siyah renkli “balistik” kauçuk ya da çift tonlu kauçuk kayış seçeneklerine ve DLC kaplama titanyum-seramik katlanır tokaya sahip modelin liste fiyatı 67.500 Euro olarak açıklandı.

Benzer Haberler