alexa Vivaldi | Ulysse Nardin | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin ile dilediğin zaman Vivaldi Dinle…

ulysse-nardin-logo-2.jpg

Ulysse Nardin yüksek saatçilik tutkunlarını 2013 yılında” Stranger” ile buluşturmuştu. Bu mucizevi saat, Strangers in the Night parçasının bir yorumunu çalarak mekanizma ve tasarımı müzikle birleştirdi.

ULYSSE-NARD-N_V-VALD-_2.jpg

Piyasaya sürülen ikinci modelinde, tamamen şirketin kendi bünyesinde üretilen bu otomatik, müzikal mekanik kol saati Vivaldi’nin Keman Konçertosunu çalıyor. En çok “Dört Mevsim” keman konçertosuyla tanınan ünlü barok besteci Vivaldi’nin dehası, 18 ayar pembe altın ile tasarlanmış 99 adetli bu sınırlı üretimde hayat buluyor. Bu yeni saat gelenek ile teknolojinin uyumlu birleşiminin bir simgesidir.

Silisyum teknolojisi kullanılan Ulysse Nardin 690 kalibreyle donatılmış bu saat, kullanım kolaylığı sunmanın yanı sıra aynı zamanda kullanıcılarını çocukluklarına doğru hatıralarla dolu bir yolculuğa çıkarıyor. İlhamını klasik müzik kutularından alıyor. Sanki bu mükemmel saati güçlendirmek için içerisine bir müzik kutusu yerleştirilmiş hissi uyandırıyor. Kullanıcılar istedikleri takdirde ve saatte bu keyif verici ve dinlendirici Vivaldi melodisini dinleme şansına sahip.

Yalnızca saat 10 konumunda yer alan on/off düğmesine basarak müzikal mekanizmayı etkinleştirmek ya da devre dışı bırakmak mümkün. Gün içerisinde melodik bir kaçamak arayanlar, saat 8 konumunda yer alan hazır melodi düğmesine basarak anlık bir keyif elde edebiliyor.

Aynı zamanda kol saatinin kurma, zamanın düzeltilme ve tarihin ayarlanma işlemi de bu saate özgü bir şekilde yapılıyor. Bu işlemler tepeyi çekmek gibi alışıldık bir biçimde değil, bir sürgüyle tepe fonksiyonlarını çalıştırarak gerçekleştiriliyor. Her bir değişiklik tepeyi ileri ya da geri döndürerek yapıldığından, saatçilik alanında önemli bir ilerleme sunan mekanizma, kayda değer bir kolaylıkla ayar yapma olanağı sağlıyor.

Saat mühendislik açısından devrim yaratan nitelikte olduğu kadar da tarz sahibi. Modern bir çekicilik sergileyen şık çizgiler tekrarlayan bir daire motifiyle güçlendiriliyor. Saati gösteren geniş Romen rakamları gündelik bir hava katıyor. Saatin estetiği, arka kısımda yer alan ve bir Ulysse Nardin müzikal başyapıtı olarak gerçekliğini kanıtlayan orijinal bir madalyayla daha da ön plana çıkıyor. Şu anda pembe altın kaplamalı olan bu özel ürün diğer renklerde de bir o kadar göz alıcı olacak. Her şey zaman meselesi.

Stranger ve GenghisKhanandAlexandertheGreat Westminster tourbillon dakika tekrarlayıcılar gibi müzikal saatleri üretmesiyle ünlenmiş olan Ulysse Nardin, müzikal saat ailesine kattığı bu yeni üyeyle işlevsellik, ses ve estetiği mükemmel bir biçimde birleştiriyor.

Ulysse Nardin delighted high horology enthusiasts in 2013 with the introduction of “Stranger”. A marvel timepiece, it married movement and design with music, playing a rendition of Strangers in the Night. In its second release, the in-house developed, self-winding, musical mechanical watch performs the Vivaldi melody, Violin Concerto in E. Best known for his violin concertos, Four Seasons, famed Baroque composer Vivaldi’s brilliance is bestowed on this limited edition of 99 pieces crafted from 18-karat rose gold 5N. This new timepiece is a symbol of the harmonious melding of tradition and technology. Based on the Ulysse Nardin caliber 690 using silicium technology, the timekeeper is not only easy to operate, but it also takes wearers down the reminiscent road of childhood. Its muse: a classical music box. Within, it’s as if a music box has been whittled down and flattened to supercharge this superb timepiece. On the hour and on request, owners can enjoy listening to this cheerful and soothing Vivaldi melody. By simply pressing the on/off pusher at the 10 o’clock position, the musical mechanism can be activated or deactivated. Press the melody-on-call pusher at 8 o’clock and instant pleasure comes to those who seek a melodic lift throughout their day. Unique to this collection, as well, is how to wind the wristwatch, correct the time and set the date. These actions are completed by triggering the crown functions over a pusher instead of the customary action of pulling the crown. A prime advancement in watchmaking, the movement enables adjustments with significant ease, as each manipulation happens by a forward or backward turn of the crown. As revolutionary as it is in engineering, it is equally stylish. Exhibiting a modern appeal, sleek lines are tempered by a repetitive circle motif. Large Roman numerals mark the hours, adding a casual air. Its aesthetic is further warmed by an original medallion on the back denoting its authenticity as a Ulysse Nardin musical masterpiece. Currently crafted in rose gold, this exclusive item would be just as alluring in other colors, too. It may simply be a matter of time. A renowned manufacturer of musical timepieces, such as Stranger, and Genghis Khan and Alexander the Great Westminster tourbillon minute repeaters, Ulysse Nardin continues its storytelling of function, sound and aesthetic playing in perfect concert through this latest addition to its musical family of watches.

Benzer Haberler