alexa Ulysse Nardin | Marine Regatta | Sailing | SIHH 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Marine Regatta

ulysse-nardin-logo-feature-2.jpg

Deniz ve yelken sporu denildiğinde akla ilk gelen markalardan Ulysse Nardin, teknik anlamda mükemmel bir işe imza atmış. SIHH 2017 dolayısıyla yakından görme şansı yakaladığımız saate dair detaylar haberimizde.

Ulysse-Nardin-Marine-Regatta-Sihh-2017-14.jpg

Uzun yıllar yelken sporu yapmış ve çeşitli yarışlara katılmış birisi olarak, Regatta konseptinde üretilen saatlerin tümü bende ayrı bir heyecan yaratıyor. Ulysse Nardin Marine Regatta’yı ilk gördüğümde yaşadığım mutluluk da bunu doğrular nitelikte.

Ulysse-Nardin-Marine-Regatta-Sihh-2017-9.jpg

Yelken yarışlarında zamanın önemi, daha yarışın startı verilmeden başlıyor. Tekneler start pozisyonunda sabit bir noktadan başlamadıkları için, start öncesi başlama çizgisi önünde tam bir karmaşa yaşanıyor. Tüm tekneler yarışa en iyi pozisyonda başlamak için zamanla ve diğer tekneler ile kıyasıya bir çekişmeye giriyor. Start verildiğinde en iyi ve en ön pozisyonda olmak için, çok iyi bir analiz yeteneği ve yelkencilik bilgisi gerekiyor. 

Starttan 10 dakika önce duyduğunuz düdükle birlikte, tüm tekneler için heyecan başlamış oluyor. İşte tam bu noktada Ulysse Nardin Marine Regatta sizin en yakın yardımcılarınızdan birisi haline geliyor. Son 10 dakika düdüğünü duyduğunuz anda tek yapmanız gereken, UN Marine Regatta’nın kronograf butonuna basmak.

 Ulysse-Nardin-Marine-Regatta-Sihh-2017-1.jpg Ulysse-Nardin-Marine-Regatta-Sihh-2017-4.jpg

0-10 dakikalık arayı geri sayabilen mekanizma, süre bittiğinde saat yönünde kronometre özelliğini başlatıyor. Bu sayede start verildikten bitiş çizgisine kadar olan süreyi de, ekstra bir dokunuş yapmadan ölçmüş oluyorsunuz. 

44mm paslanmaz çelik kasaya sahip model, 100 metre su geçirmezlik değeri sunuyor. İki farklı kadran opsiyonu ile gelen saat, mavi veya beyaz renkte tercih edilebiliyor. Her iki versiyonda için de, 10 dakikalık geri sayım skalası sarı renk tercih edilmiş. Saat 6 pozisyonunda ise tarih penceresine yer verilmiş. Saat 10 pozisyonunda yer alan buton sayesinde de geri sayım yapmak istediğiniz süreyi ayarlayabiliyorsunuz.

Ulysse-Nardin-Marine-Regatta-Sihh-2017-10.jpg

Saat tüm bu özelliklerini UN Caliber Ref.155 mekanizmadan alıyor. Markanın in-house mekanizmalarından Caliber Ref. UN-153 baz alınarak tasarlanan yeni kalibre, tam 650 parçadan oluşuyor. 4 Hertz frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 3 günlük güç rezervi süresi sunuyor.

Ulysse-Nardin-Marine-Regatta-Sihh-2017-15.jpg Ulysse-Nardin-Marine-Regatta-Sihh-2017-8.jpg

Beyaz kadranlı model siyah, mavi kadranlı model ise mavi kauçuk kordon ile geliyor. 

Ayrıca modellerin bir de 35 adet ile limitli versiyonu bulunuyor. 35. America’s Cup yarışlarında yarışacak Artemis Team için üretilen limitli model, siyah renk işlemeli bir kadrana sahip olacak.

Ulysse-Nardin-Marine-Regatta-Sihh-2017-7.jpg

Benzer Haberler