alexa 1183-310/42-BQ | 1182-310/42 | Torpilleur | Marine | Ulysse Nardin | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Marine Torpilleur Yeni Modeller

ulysse-nardin-logo-new.png

Marine Chronometer konsepti üzerinden tasarladığı koleksiyonları ile lüks saat dünyasının kült isimleri arasına girmeyi başaran Ulysse Nardin, geçtiğimiz yıllarda ürün grubuna eklediği başarılı Marine Torpilleur Koleksiyonu’na iki yeni model ekledi.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-1-.jpg

Markanın ikonik Marine Chronometer ve Marine Master koleksiyonlarına nazaran daha sade tasarım detayları ile dikkat çeken Marine Torpilleur Koleksiyonu, tanıtıldığı ilk günden bu yana hem otoriteler hem de saat tutkunları tarafından büyük beğeni topluyor. Markanın tasarım DNA’sını başarıyla yansıtan koleksiyon, 2018 için yenilenen yüzüyle bir kez daha saat meraklılarının beğenisine sunuluyor. Markanın geniş ürün grubuna yeni dahil olan modeller, aynı zamanda Marine Torpilleur Koleksiyonu’nun yenilenen yüzünü de temsil ediyor.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-2-.jpg

Ulysse Nardin Marine Torpilleur Koleksiyonu 2018’e tamamen yenilenmiş bir kasa tasarımı ile giriyor. Bir önceki nesil modellere göre daha hafif hazırlanan kasanın boynuz tasarımı da yenilenmiş. Markanın imzası kabul edilen tırtıklı bezelin de incelerek revize edildiği kasada, kadranı çevreleyen flanj da inceltilerek daha zarif bir tasarım hedeflenmiş.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-4-.jpg ulysse-nardin-marine-torpilleur-6-.jpg

42mm çapıyla kompakt kasa ekolünü de yeşil ışık yakan yeni modellerde 18K pembe altın ve paslanmaz çelik kasa seçenekleri bulunuyor. Her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasaların su basıncına dayanıklılık değeri 50 metre / 5 bar olarak ayarlanmış.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-3-.jpg

Yeni modellerin kadranları da yine güncellenen bölümler arasında yer alıyor. Füme ve antrasit tonlarında revize edilen kadranlarda markanın klasik tasarım detaylarına rastlamak mümkün. Marine Chronometer tarzı dizilimle hazırlanan kadranların saat 12 yönünde güç rezerv indikatörü, saat 6 yönünde ise küçük saniye göstergesi ve tarih özelliğine ait pencere yer alıyor. Stilize Romen rakamı saat markörleri ile süslenen kadrana pembe altın tonunda hazırlanmış kollar eşlik ediyor. Bu arada ufak bir detaydan bahsedelim; paslanmaz çelik versiyonun kadranında kullanılan kollar da pembe altın tonunda hazırlanmış.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-5-.jpg ulysse-nardin-marine-torpilleur-7-.jpg

Yeni modeller gücünü markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber UN-118 mekanizmadan alıyor. DIAMonSIL eşapman sistemi ve silisyum balans yayı gibi ileri teknoloji ürünü özelliklerle donatılan 50 taşlı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) hızında çalışıyor ve tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Markanın ürün grubuna hayat veren tüm mekanizmalarda olduğu gibi COSC sertifikasyonu taşıyan Caliber UN-118, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan zevkle izlenebiliyor.

Kasa materyaline göre paslanmaz çelik veya 18K pembe altın olarak üretilmiş katlanır klipslerin eşlik ettiği kahverengi timsah derisi kayışlar ile gelen modellerin bu senenin üçüncü çeyreğinde satış noktalarına ulaşması planlanıyor.
Benzer Haberler