alexa Ulysse Nardin | Ocean Race | Diver | Chronograph | Limited Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Ocean Race Diver Chronograph Limited Edition

Ulysse Nardin, resmi zaman tutucusu görevinin de sahibi olduğu The Ocean Race tekne yarışının jübilesi onuruna çıkarttığı yeni limited edition modeli ile saat ve deniz tutkunlarını selamlıyor.

ulysse-nardin-ocean-race-diver-chronograph-limited-edition-1.jpg

Marine Chronometer cihazları konusundaki üstün başarısı sayesinde, deniz tutkusunu bir felsefe haline getiren köklü marka, The Ocean Race adıyla ilk defa düzenlenecek efsanevi tekne yarışında resmi zaman tutucu olarak görev yapmaya hazırlanıyor. Geçmişte Whitbread Round the World Race ve ardından Volvo Ocean Race olarak bilinen yarışı limitli üretim bir model ile taçlandırmaya karar veren Ulysse Nardin, Ocean Race Diver Chronograph Limited Edition ile denizlerdeki hakimiyetini perçinliyor.

ulysse-nardin-ocean-race-diver-chronograph-limited-edition-2.jpg

Yeni model, 44mm çapında tasarlanmış kasa ile geliyor. Ultra-hafif titanyum malzeme üzeri siyah PVD kaplamayla üretilen kasanın ön yüzünde Carbonium alaşımından üretilmiş iç bükey dalgıç bezeli yer alıyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların yer aldığı sportif kasaya UN imzalı ve kilitli kurma kolunun yan sıra, başlat/durdur fonksiyonlarına ait olanın üzerinde mavi bir halka bulunan bir çift kronograf butonu eşlik ediyor. Siyah temalı kasa, 300 metreye kadar su basıncına dayanım sunuyor. 

ulysse-nardin-ocean-race-diver-chronograph-limited-edition-3.jpg

Şık modele kumlama yüzeyiyle öne çıkan siyah bir kadran eşlik ediyor. Kontrast beyaz bileşenlerin yanı sıra mavi detaylara da yer veren kadran, Tri-Compax kronograf göstergelerinin yanında bir de tarih penceresine yer veriyor. 

ulysse-nardin-ocean-race-diver-chronograph-limited-edition-4.jpg

Ulysse Nardin Ocean Race Diver Chronograph Limited Edition, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan, Caliber UN-150 ile hayat buluyor. Entegre kolon çark koordinatörlü kronograf ve tarih fonksiyonlarına ev sahipliği yapan otomatik mekanizma, 4Hz (28.800voh) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 48 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

ulysse-nardin-ocean-race-diver-chronograph-limited-edition-5.jpg

Yeni modeli, The Ocean Race gravürü ile süslenmiş siyah seramik bağlantı parçasının ve standart tip tokanın bulunduğu, siyah kauçuk kayış tamamlıyor. 

Sadece 100 adet ile sınırlı üretilen model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 16,000.

Benzer Haberler