alexa 3713-260-3/03 | 3715-260/CARB | Ulysse Nardin Yenilikler 2019 | Skeleton X | Ulysse Nardin | SIHH 2019 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Skeleton X

Markalar uzun süren arge çalışmalarını, yeni tasarımlarını ve mekanizmalarını her yıl yapılan fuarlar sayesinde saat severler ile paylaşma fırsatı yakalıyor. Bu sene SIHH 2019 fuarında Ulysse Nardin’den gelen yeniliklerin tamamı “model” X olarak belirlenmiş. Fuarın açılmasına saatler kala tanıtımı yapılan Skeleton X modeli sizlerle beraber.

ulysse-nardin-skeleton-x-1.jpg

Skeleton X modeli 4 farklı versiyon ile beraber geliyor. 42mm kasa çapına sahip modeller 50 metrelik su geçirmezlik değeri sunuyor. Modelleri ayrıca incelemek gerekirse en dikkat çekici olanı patentli Carbanium ve altın malzemenin beraber kullanıldığı Skeleton X Carbanium (Ref. 3715-260/CARB) modeli. Bunun yanında altın ve titanyumun beraber kullanıldığı Skeleton X Rose Gold (Ref. 3716-260/03), titanyum üzeri siyah DLC kaplama Skeleton X Ti Black (Ref. 3713-260-3/BLACK) ve titanyumdan üretilmiş Skeleton X Ti/Blue (Ref. 3713-260-3/03) versiyonları da yer alıyor.

3713-260-3-black-ulysse-nardin-executive-skeleton-x.jpg 3715-260-carb-ulysse-nardin-executive-skeleton-x.jpg

Tüm versiyonlarda mat yüzey formu tercihi saatlerin kullanım alanını genişletmiş. Bu sayede iskelet görünümü ile takım elbise ile kullanılabilirken, mat yüzey formu sayesinde (özellikle Skeleton X Ti Black) haftasonunda da size rahatlıkla eşlik edebilecektir.

Modelin kadranında, markanın 2019 mottosu olan X’e gönderme yapacak şekilde bir tasarım tercih edilmiş. Bu arada X harfi X-Ray’den geliyor. Markalar bazı durumlarda saat üzerindeki vida, köprü, bağlantı noktası gibi detayları saklamayı tercih edebiliyor. UN bu modellerinde ise en küçük ayrıntıları bile görünür hale getiren bir tasarım anlayışını benimsemiş. Tabi ki bu durumun sonucu olarak işçilik üst düzeyde tutulmak zorunda kalmış. Bu yorumu tabiki saatin lansman fotoğrafları üzerinden yapıyoruz. Fuar kapılarını açtığında ve canlı inceleme fırsatı bulduğumuzda daha detaylı inceleme sizlerle olacaktır.

ulysse-nardin-skeleton-x-2.jpg

Modellerin kalbinde kalibre UN-371 görev yapıyor. Elle kurmalı mekanizma tam kurulumun ardından 3 günlük güç rezerv süresi sunuyor. 3Hz silisyum balans çarkı ve dişlilerin kullanıldığı mekanizma bu malzeme sayesinde manyetik alana daha dirençli ve darbelere daha dayanıklı bir hale geliyor. İskelet formu sayesinde saat 6 noktasındaki silisyum malzeme dahil mekanizmanın en küçük hareketi bile gözlemlenebilirken, kullanıcılara da seyir zevki yüksek bir deneyim yaşatılıyor.

Skeleton X modelinin üzerinde versiyonlarına göre farklılık gösterecek şekilde dana derisi, timsah derisi ve kauçuk kordon tercih edilmiş. Kordonlarda kasa malzemesi ile uyumlu olacak şekilde tokalar tercih edilmiş. Üç noktadan bağlantı sunan luglarise modelin tasarımını bütünleyici bir dokunuş olmuş.

3713-260-3-03-ulysse-nardin-executive-skeleton-x.jpg 3716-260-03-ulysse-nardin-executive-skeleton-x.jpg

17,500 USD’den başlayan fiyatlar ile 2019 yılında saat severlerin bileklerinde yer alacak model, Ulysse Nardin’in Maxi Marine koleksiyonunun ardından en başarılı koleksiyonlarından birisi olacağını düşünüyorum.

Diğer Ulysse Nardin modelleri ve SIHH 2019’dan son haberler için horobox.com internet adresimizi ve Instagram sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Benzer Haberler