alexa Ulysses Takımı | Fred Buyle | Ben Thouard | Alessia Zecchini
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysses Takımı

Uzun deniz yolculuklarıyla güçlü tarihsel bağları olan Ulysse Nardin, macerayı seven, gözü kara, tutkulu kâşiflerle, atletlerle ve sanatçılarla iş birliği yapıyor. Ulysse’nin felsefesini somutlaştıran ve hayallerden, hırslardan, cesaretten beslenen üç marka dostunu sizlerle tanıştıralım.

ulysses-takimi-1.jpg

Ulysse Nardin’in deniz kronometreleriyle başlayan hikâyesini az çok hepimiz biliyoruz. Cesaret ve tutkunun yol gösterdiği ‘keşif’ aşkı, adeta markanın oluşum kodlarına işlenmiş durumda. Kendi felsefesine bağlı kalarak kişilerle yaptığı iş birlikleri de henüz bu yola girenlerin ve/veya girmeyi düşünenlerin iç Ulysse’lerini keşfetme ve kendi destanlarını tasarlamaya teşvik ediyor.

Serbest Dalıcı Fred Buyle

Gün ışığı, deniz ve hava. Fred Buyle, tek nefesi, mevcut ışığı ve kamerasıyla deniz altını keşfetmeye ömrünü adamış isimlerden biri. 30 yıldan uzun süredir su altıyla haşır neşir olan kâşifin çalışmaları sayesinde, Antarktika buzdağlarına bir katil balinanın gözünden bakıp hayret edebiliyor, köpekbalıklarıyla yüzebiliyor ve suda parlayan güneşe yüzeyin 60m altından bakabiliyoruz.

ulysses-takimi-fred-buyle.jpg

Oldukça narin olan deniz altı yaşamını etkilemeden çalışmalarını yürüten Buyle, az görülen hayvanları fotoğraflamak için çalışıyor ve bu süreci biyologlarla yürütüyor. Tek bir nefesle 60m dalabilen Belçika doğumlu Fred Buyle, köpekbalıklarıyla, özellikle çekiç başlı, kaplan ve büyük beyazlarla doğal ortamlarında kafes olmadan bir araya gelme konusunda da uzmanlaşmış durumda.

ulysses-takimi-fred-buyle-2.jpg ulysses-takimi-fred-buyle-3.jpg

Ben Thouard

Denizci olan babasından okyanuslarla ilgili her şeyi öğrenen ve Fransa’nın güneyinde büyüyen Ben Thouard, büyük abilerinin koçluğunda sörf yapmaya merak saldı. Henüz 15 yaşındayken fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başlayan Thouard, Paris’te fotoğrafçılık eğitimi aldı ve hayallerini takip edip dünyayı dolaşarak dalgaların fotoğraflarını çekmeye başladı.

ulysses-takimi-ben-thouard-1.jpg

Son yıllarda Ben, Fransız Polinezyası denilen tropik cennetin önde gelen fotoğrafçılarından biri olarak anılıyor. Dergi kapakları, reklam kampanyaları ve ödüllü fotoğraflarıyla küresel başarısı da takdir ediliyor.

ulysses-takimi-ben-thouard-2.jpg

Ben Thouard, bugün zamanının çoğunu sanat galerilerinde gösterilen dalgaların ve okyanusların fotoğrafları çekmeye harcıyor. Fotoğrafçının 184 sayfalık mutlaka görülmesi gereken ‘Surface’ isimli kitabını da buraya yazmadan geçmeyelim.

ulysses-takimi-ben-thouard-3.jpg

Alessia Zecchini

Henüz 13 yaşındayken serbest dalışa merak salan Alessia, 1992 Roma doğumlu. İlk resmi kursunu 16 yaşında tamamlayan sporcu, Apnea yarışına girebilmek için federal kurallar gereği 18 yaşını beklemek zorunda kalmış.

ulysses-takimi-alessia-zecchini-1.jpg ulysses-takimi-alessia-zecchini-3.jpg

Kadınlar kategorisinde 113 metreyle Sabit Ağırlıklı Apnea (Constant Weight Apnea – CWA) ve 250 metreyle Dinamik Apnea (Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques – CMAS) dünya rekorunu elinde tutan Zecchini, Dünya Şampiyonalarında 16 altın madalya kazandı ve serbest dalışın neredeyse tüm disiplinlerinde 25 dünya rekoruna adını yazdırdı. Genç sporcu bileğindeki Ulysse Nardin Lady Diver ile modern Ulysse olarak keşfetmeye devam ediyor.

ulysses-takimi-alessia-zecchini-4.jpg
Benzer Haberler