alexa Union Glashütte | Noramis | Date | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Union Glashütte Noramis Date

Saat dünyasının Alman menşeli butik isimlerinden Union Glashütte, klasik çizgileriyle beğeni toplayan Noramis model ailesine iki yeni versiyon ekledi.

union-glashutte-noramis-date-1.jpg union-glashutte-noramis-date-2.jpg

Köklü markanın “göz alıcı klasikler” olarak tanımladığı Noramis koleksiyonuna eklenen iki yeni referans, model ailesinin tarih komplikasyonlu klasik elbise saati alt grubunu oluşturuyor.

union-glashutte-noramis-date-3.jpg union-glashutte-noramis-date-4.jpg

Yeni modeller, 40mm çapında ve 10.4mm yüksekliğinde tasarlanmış, zarif kasayı paylaşıyor. Paslanmaz çelikten üretilen zarif kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Markanın logosuyla süslenmiş kurma kolunun eşlik ettiği şık kasa, tarzından beklenmeyecek şekilde, 100 metre su basıncına dayanım sunuyor.

union-glashutte-noramis-date-5.jpg

Yeni Noramis Date modelleri, kadran kısmında seleflerinden ayrılıyor. Siyah ve gümüş kadranlar, parlatılmış, ok şeklinde uygulanan markörler ve büyük rakamlarla süslenmiş, güneş ışığı zemin desenini paylaşıyor. Gümüş kadranda pembe altın tonlu bileşenler yer alırken, siyah versiyona gümüş renkli detaylar eşlik ediyor. Konik tasarlanmış ve Super-LumiNova ile işlenmiş akrep ve yelkovan, modellerin sade ve klasik temasını öne çıkarıyor.

union-glashutte-noramis-date-6.jpg union-glashutte-noramis-date-7.jpg

Merkezi saniye ibresi siyah kadran seçeneği için beyaz, gümüş seçeneği için mavi renkte geliyor ve tasarımın zarif karakterine vurgu yapıyor. Saat 3 pozisyonuna konumlandırılan tarih penceresi, her iki kadran varyasyonunda da beyaz disk üzerine siyah baskı fontlara yer veriyor. Kadranın çevresini çevreleyen, saat 3, 6, 9 ve 12 konumlarındaki parlak üçgen markörlerle tamamlanan, optimum okunabilirlik sağlayan kontrast oluşturan tren rayı tipi dakika skalası da modelin işlevselliğini arttırıyor.

union-glashutte-noramis-date-8.jpg

Yeni modellere markanın Caliber UNG-07.S1 mekanizması hayat veriyor. ETA 2892 temel alınarak geliştirilen 21 taşlı otomatik kalibre, tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

union-glashutte-noramis-date-9.jpg union-glashutte-noramis-date-10.jpg

Siyah ve kahverengi dana derisi kayış seçenekleri bulunan modeller, EUR 2,400 liste fiyatı ile satışa sunuluyor. 

Benzer Haberler