alexa Ünlü Saat Koleksiyonerleri | Carmelo Anthony | Jay Z | Robert Downey Jr | Brad Pitt | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ünlü Saat Koleksiyonerleri

horobox_amblem.png

Spor ve sanat dünyasına damgasını vuran başarılara imza atmış ünlülerin özellikle son yıllarda sahip oldukları saat koleksiyonları da gündemi meşgul etmeye başladı. Çoğu zaman evleri veya otomobilleri ile basının ilgisini çeken ünlülerin bakın hangileri sıkı birer saat koleksiyoneri...

Carmelo Anthony

Kobe Bryant, Dwayne Wade ve LeBron James gibi popüler NBA oyuncularının saat markalarıyla olan işbirliği aşikar ancak bu isimlerin hiç biri bu işbirliğini Carmelo Anthony seviyesine taşıyamadı henüz.

Spor dünyasının New York Knicks forveti olarak yakından tanıdığı Anthony aynı zamanda sıkı bir saat fanatiği. IWC bünyesinde ortaklığı bulunan başatılı basketçinin yakın zamanda AP, Rolex, IWC ve PP markalarından oluşan muhteşem koleksiyonunu paylaştığı Haute Time adında bir de dergisi bulunuyor.

Carmelo_Anthony_stripedshirt_EBwatch_560.jpg

Bradley Cooper

Özellikle 2009 senesinde gösterime giren Hangover serisiyle şöhret basamaklarını hızla tırmanan Cooper Hollywood’daki yerini sağlamlaştırırken özenle biraraya getirdiği saat koleksyonunu da geliştirmeye devam ediyor. Rolex ağırlıklı koleksyonunda IWC ve Bvlgari gibi markalara da yer veren ünlünün artan şöhretiyle doğru orantılı gelişen saat tutkusu hayranlık uyandırıyor.

Bradley-Cooper-Bvlgari-Watch-UpscaleHype-c.jpg

Jay Z

Sadece kliplerine bakarak bile saat konusundaki merakı hakkında fikir sahibi olabileceğiniz ünlü rapçinin Richard Mille, AP, Hublot ve Rolex markalarına olan tutkusu saat meraklılar tarafından iyi biliniyor.

Etrafındaki insanlara verdiği cömert hediyelerle de tanınan Jay Z’nin son albüm çalışmalarının bitiminde ses teknisyenlerine hediye ettiği kişiselleştirilmiş Rolex GMT Master II saatler ünlü rapçinin bu özelliğini gözler önüne seriyor.

jay-z-2011-getty-theo-wargo-2.jpg

Charlie Sheen

Twitter’da paylaştığı fotoğrafa kadar birkaç müzayede evi ve saat satıcısı dışında saat tutkusu pek de bilinmeyen Sheen’in Patek Philippe tutkusu iyi biliniyor.

Efsanevi beyzbol oyuncusu Babe Ruth’a ait yüzüğü göstermek için paylaştığı fotoğrafta yüzüğü gölgede bırakan 700000,00 USD değerindeki Patek Philippe 2438/1 ile gündeme gelen saat merakı kaybettiğini açıkladığı 175000,00 USD değerindeki Patek Philippe 5970 ile daha da ilgi çekmeye başlayan ünlünün koleksyonunda daha birçok kıymetli saat olduğu söyleniyor.

Charlie-Sheen-regroups-in-Anger-Management-BU1O28QP-x-large.jpg

Robert Downey Jr

Birçok ünlü koleksiyoner marka/model seçimlerinde klasiklerden yana tercih kullanıyor da olsa Iron Man’in bu konuda farklı fikirleri var.

Sadık bir JLC hayranı olan Downey Jr.’ı markanın pek çok modeliyle görüntülendiği fotoğrafları saat basınında yer almıştı. Özellikle JLC Amvox 5 World Chronograph ve Amvox Tourbillon GMT gibi özel modellerin de yer aldığı geniş bir JLC koleksiyonun yanında Bvlgari ve Hublot markalarına da duyduğu ilgi gözlerden kaçmıyor.

news.jpg

Brad Pitt

Ünlü yıldızın Tag Heuer ile yürüttüğü işbirliği neticesinde markanın pek çok farklı modelini sadece reklam çalışmalarında değil günlük hayatında da severek kullandığı bilinen Pitt aynı zamanda sıkı bir Rolex koleksiyoneri.Özellikle Vintage Rolex modelleri konusunda oldukça sağlam bir koleksiyona sahip olduğu söylenen başarılı aktörün Patek Philippe tutkusu da gözlerden kaçmıyor.

214327604319a57b3a44424ee6818b52.jpg

John Mayer

Başarılı müzisyenin Vintage Rolex tutkusunu bilmeyen saat sever yoktur herhalde. Ünlü müzayede evleri ve vintage saat mağazalarının bir numaralı müşterilerinden olan Mayer’in hemen hemen her fotoğrafında bir vintage Rolex görmek mümkün.

Yine vintage olmak kaydıyla Patek Philippe markasına ait modellere de meraklı olan ünlü müzisyenin saat koleksiyonculuğu konusunda ropörtajları da bulunuyor.

01MAYER-blog427-v2.jpg

Benzer Haberler