alexa UR-105 | Knight | Urwerk | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Urwerk UR-105 Knight

urwerk-logo.png

Urwerk UR-105 TA (TA: Turbine Automatic) sıra dışı formu, çalışma şekli ve mekanizmasıyla Urwerk karakterini sonuna kadar bünyesinde barındırıyor. Ekip, bu sefer daha eğlenceli bir tasarım geliştirmek adına canlı renklerden faydalanmış, elbette üstün mühendislikten hiçbir şekilde taviz vermeden.  

taur.JPG taur1.JPG

taur5.JPG taur8.JPG

18 yıldır markanın imza niteliğindeki tasarımlarını hazırlayan şef tasarımcı Martin Frei, uydu adını verdiği sıra dışı zamanı gösterme yöntemiyle her zamanki gibi dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kullanılan sıra dışı malzemeler ve finisaj teknikleriyle "Haute Horlogerie" standartlarını fazlasıyla karışlayan saatler ortaya çıkıyor. 

taur2.JPG

taur3.JPG

taur4.JPG

Saatin kurma sistemi küçük bir kol yardımıyla farklı ayarlarda işlevini yerine getiriyor. Saat hem rotor vasıtasıyla otomatik, hem de kurma kolu ile manuel olarak kurulabiliyor. En önemli fark ise kurma hızını değiştirmeye yarayan iki küçük türbin. Türbinler sayesinde, kullanıcının isteğine bağlı olarak, saatin otomatik kurulma hızı değiştirilebiliyor. Bu sayede farklı fiziksel aktiviteler icra edilirken optimum kurulma hızı yakalanabiliyor. 

Teknik Özellikler:

PVD kaplama titanyum, titanyum ve pembe altın kombinasyonları, 39.5mm x 53mm x 16.8mm ölçülerinde. AR kaplama safir kristal cam ve 30m su geçirmez. Swiss otomatik Urwerk in-house kalibre 5.02, 52 taşlı, 28800vph, 48 saat güç rezervi. Mekanizmada kullanılan malzemeler: Berilyum-bronz, polietherketon(PEEK), ARCAP.

Benzer Haberler