alexa UR-105 | Tantalum Hull | URWERK | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

URWERK UR-105 Tantalum Hull (Ref. UR-105 TTH)

Urwerk, UR-105 ürün grubunun son üyesini tanıttı: UR-105 Tantalum Hull.

ur-105-tth-urwerk-ur-105-tantalum-hull-1.jpg

Lüks saatçiliğin hi-end markaları arasında başı çeken isimlerden Urwerk, uzun soluklu UR-105 ürün grubunun üretimine son veriyor. Butik marka, başarılı model ailesini, sadece 12 adet ile limitli son bir versiyon ile uğurluyor.

ur-105-tth-urwerk-ur-105-tantalum-hull-4.jpg ur-105-tth-urwerk-ur-105-tantalum-hull-3.jpg

Markanın kurucu ortaklarından Martin Frei, saat dünyasının aykırı metali tantal ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle özetliyor: “Tantal çok özel bir metaldir. Adı, Yunan mitolojisinin kötü adamlarından biri olan Tantalus'tan geliyor, "diyor kurucu ortak Martin Frei." Tantal, değerli, nadir ancak işlenmesi son derece acı verici. Birkaç yıl önce tantal malzemeden bir UR-110 yaptık - bu neredeyse sonuncuydu. Ekip, tantal CNC makinelerimizin parçalarını "yediği" için onu bir daha asla kullanmayacağıma dair söz verdirdi. Onları yok eder, hayatlarını üç kat kısaltır. Ama mavi-gri parlaklığını seviyorum. Saf sihir! "

ur-105-tth-urwerk-ur-105-tantalum-hull-2.jpg

Urwerk’in arkasındaki diğer adam olan Felix Baumgartner ise konuya bakış açısını şu sözlerle dile getiriyor: "Tantal, platinle neredeyse aynı ağırlığa sahip değerli bir metaldir. Bilekte sağlam bir duruş sunar. Onu işlemek bir kabus ama eşsiz bir güzelliğe sahip. Tantal, bildiğim en URWERK uyumlu metallerinden biridir. Koyu, neredeyse antrasit renkli bir metal ve URWERK’in estetik imzasının ayrılmaz bir parçası”

ur-105-tth-urwerk-ur-105-tantalum-hull-5.jpg

Yeni model “sabun kalıbı” olarak adlandırılan, karakteristik kapaklı kasa ile geliyor. Titanyum ve tantalın beraber kullanıldığı kasanın boyutları ise 39.5mm x 53mm x 17.8mm. Safir kristal camla donatılan kasa, 30 metreye kadar su geçirmiyor.

ur-105-tth-urwerk-ur-105-tantalum-hull-6.jpg ur-105-tth-urwerk-ur-105-tantalum-hull-7.jpg

Uydu gösterim konseptine göre tasarlanan kadranda üzerlerine elle Super-LumiNOVA© fosfor malzemesi tatbik edilmiş saat ve dakika indeksleri görev yapıyor.

ur-105-tth-urwerk-ur-105-tantalum-hull-8.jpg

Yeni modele Calibre UR 5.03 mekanizma hayat veriyor. Çift türbin regülatörlü otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 48 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Tasarımıyla modelin endüstriyel ve hi-end karakterini destekleyen kadranda berilyum bronz malzemeden yapılmış Geneva haçları, alüminyumdan üretilmiş ve iskeletleştirilmiş carrousel, iskeletleştirilmiş nikel-fosfor LIGA dijital saniye gibi özelliklerin yanı sıra perlage, mikro-kumlama ve frosting gibi dekoratif detaylar da yer alıyor.

ur-105-tth-urwerk-ur-105-tantalum-hull-9.jpg

Sadece 12 adet ile sınırlı üretilen modeli, Vulcarbon© kauçuk malzemeden yapılmış, “Kiska” isimli kayış tamamlıyor. Kayışın ucunda siyah DLC kaplamalı toka görev yapıyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 77,000 (vergiler hariç).

ur-105-tth-urwerk-ur-105-tantalum-hull-10.jpg

Benzer Haberler