alexa 9700C/003R-B187 | Les Cabinotiers | Phoenix | Vacheron Constantin | PRE-SIHH 2019 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Les Cabinotiers Grande Complication Phoenix (Ref. 9700C/003R-B187)

vacheron-constantin-logo-2.png

Yaklaşan SIHH 2019 fuarında görücüye çıkması planlanan bir unique model daha yine köklü marka Vacheron Constantin’den geldi.

vacheron-constantin-les-cabinotiers-grand-complication-phoenix-pre-sihh-3-.jpg

Ultra-kompleks mekanizması ve markanın geleneksel Métiers d’Art unsurlarıyla dikkat çeken model, 47mm çapında ve 19.1mm yüksekliğinde tasarlanmış 18K pembe altın bir kasa içerisinde geliyor. Tamamı elle uygulanmış ve tamamlanması için toplam 300 saatlik mesai harcanmış işlemelerle bezenmiş kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor.

vacheron-constantin-les-cabinotiers-grand-complication-phoenix-pre-sihh-2-.jpg vacheron-constantin-les-cabinotiers-grand-complication-phoenix-pre-sihh-10-.jpg

vacheron-constantin-les-cabinotiers-grand-complication-phoenix-pre-sihh-7-.jpg vacheron-constantin-les-cabinotiers-grand-complication-phoenix-pre-sihh-8-.jpg

Yüksek komplikasyon kavramını yeniden tanımlamaya aday modelin içerisinde, tam 15 farklı fonksiyon ve özellik yer alıyor. Antrasit üzerine pembe altın detaylarla hazırlanmış ön ve arka yüzden takip edilebilen fonksiyonların arasında Minute Repeater, Tourbillon, Perpetual Calendar gibi ağır topların yanı sıra güç rezerv göstergesi, Equation of Time özelliği, yıldız zamanı, gün doğumu/gün batımı indikasyonu, mevsimler, astrolojik takvim ve tork-metre gibi özellikler göze çarpıyor.

vacheron-constantin-les-cabinotiers-grand-complication-phoenix-pre-sihh-1-.jpg vacheron-constantin-les-cabinotiers-grand-complication-phoenix-pre-sihh-5-.jpg

Modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan elden kurmalı Caliber 2755 görev yapıyor. 2.5Hz frekansında çalışan ve tam kurulumda 58 saate kadar güç rezervi sunabilen mekanizma, 839 ayrı parçadan oluşuyor.

vacheron-constantin-les-cabinotiers-grand-complication-phoenix-pre-sihh-4-.jpg

Sadece 1 adet üretilen Vacheron Constantin Les Cabinotiers Grande Complication Phoenix (Ref. 9700C/003R-B187) el dikişi siyah timsah derisi kayış ve markanın amblemi olan Malta haçı şeklinde tasarlanmış 18K pembe altın katlanır klips ile geliyor. Modelin fiyat bilgisi ise direkt marka ile temasa geçerek talep ediliyor.
Benzer Haberler