alexa 9737C/000G-B480 | Les Cabinotiers | Sky Chart | Vacheron Constantin | PRE-SIHH 2019 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Les Cabinotiers Minute Repeater Tourbillon Sky Chart (Ref. 9737C/000G-B480)

vacheron-constantin-logo-2.png

Vacheron Constantin, yaklaşan SIHH 2019 fuarı bünyesinde tanıtacağı yeni Les Cabinotiers Minute Repeater Tourbillon Sky Chart modelini duyurdu.

vacheron-constantin-les-cabinotiers-mrt-sky-chart-pre-1-.jpg

Yaklaşan SIHH 2019 fuarında tanıtılacak yeni modeller yavaş yavaş duyurulmaya başlandı bile. Sektörün ağır toplarından Vacheron Constantin de SIHH 2019 yeniliklerini saat tutkunlarıyla paylaşan markalar arasında yerini aldı.

vacheron-constantin-les-cabinotiers-mrt-sky-chart-pre-2-.jpg

Yeni model 45mm çapında ve 15.1mm yüksekliğinde tasarlanmış 18K beyaz altın bir kasa içerisinde sunuluyor. 112 adet (yaklaşık 5.80 karat değerinde) baget kesim pırlantalarla süslenen kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor.

vacheron-constantin-les-cabinotiers-mrt-sky-chart-pre-3-.jpg

Modelin sektör tarzında hazırlanmış bölümlü kadranı siyah renkte tasarlanmış. Guilloché yüzey desenli kısmıyla dikkat çeken kadranda yer alan toplam 11 adet saat marköründe de baget kesim pırlantalara yer verilmiş. Saat 6 noktasında, markanın sembolü Malta haçı formunda tasarlanan Tourbillon eşapmanın yer aldığı kadranda kollar da yine beyaz altından üretilmiş.

vacheron-constantin-les-cabinotiers-mrt-sky-chart-pre-4-.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber 2755 yer alıyor. 38 tanesi taş olmak üzere toplam 413 parçadan oluşan elden kurmalı mekanizma 18.000vph frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 58 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Üzerinde küçük saniye kolu yerleştirilmiş Tourbillon eşapmanı ve Minute Repeater özellikleri ile göz dolduran mekanizmada yıldız zamanı, ay ve saatin arka kısmına yerleştirilmiş gökyüzü haritası gibi özelliklere de yer veriyor.

vacheron-constantin-les-cabinotiers-mrt-sky-chart-pre-5-.jpg

Hallmark of Geneva sertifikasyonlu model, Malta haçı formunda tasarlanmış 18K beyaz altın katlanır klipsin eşlik ettiği el dikişi siyah timsah derisi kayış ile geliyor. Sadece 1 adet üretilen modeli fiyat bilgisi için ise Vacheron Constantin ile temasa geçmek gerekiyor.
Benzer Haberler