alexa 7000M/000R-B109 | Malte | Vacheron Constantin | Moonphase | Power Reserve | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Malte Moonphase Power Reserve ( Ref. 7000M/000R-B109 )

LogoVacheronConstantin-01-400x333.jpg

Vacheron Constantin klasik Tonneau formunda tasarlanmış kasa tipiyle dikkat çeken yeni modeli Malte Moonphase Power Reserve ile boy gösterdi.

Tonneau ( fıçı ) formuyla klasik tasarımlardan hoşlanan saatseverlerin ilgisini çeken model 36.7mm x 48.1mm x 10.4mm ölçülerinde bir kasa ile geliyor. 18K pembe altından yapılmış kasanın ön yüzünde safir Kristal cam yer alırken su basıncına dayanıklılık değeri ise 30M olarak belirtiliyor.

Moonphase-Power-Reserve-Vacheron-Constantin-1.jpg

Vacheron Constantin’in bu yeni modeline yine markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber 1410 AS hayat veriyor. Markanın ürünlerinde rastlamaya alışkın olduğumuz Hallmark of Geneva sertifikasyonuna sahip mekanizmanın içerisinde 20 adet taş yer alıyor. 28800vph hızında çalışan mekanizma tam kurulumda 40 saat güç rezervi sunuyor.

Zamanı gösterme fonksiyonu dışında saat 6 noktasında küçük saniye alt kadranına ve bir de güç rezervi indikatörüne yer veren mekanizma süper hassas ( 122 yılda bir kere ayar gerektiren ) ay fazı göstergesiyle saatseverlerin beğenisini topluyor.

Moonphase-Power-Reserve-Vacheron-Constantin-2.jpg

Gümüş tonunda ve kumlanmış yüzey formunda tasarlanan kadran hafif bombeli yapısıyla farklı görüntü sunuyor. Saatin kasası ile uyumlu olarak 18K pembe altın baton tipi kollara yine aynı tonda Romen rakamı saat markörleri eşlik ediyor.

Moonphase-Power-Reserve-Vacheron-Constantin-3.jpg

Saatin üzerinde Misisipi Aligatörü derisi kahverengi bir kayış yer alıyor. Saatin görüntüsüyle son derece uyumlu duran kayışın ucunda ise yine 18K pembe altından yapılmış bir toka yer alıyor.

Saatin kutu seti içerisinde hızlı ayar yapmaya yarayan bir de stylus olduğunu hatırlatalım.

Benzer Haberler