alexa 7600U/000G-B212 | 7600U/000G-B211 | 7600U/000G-B226 | Vacheron Constantin
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Métiers D’Arts Copernicus Celestial Spheres

Vacheron-Constantin-logo-wordmark.png

Sektörün önemli isimlerinden Vacheron Constantin kült koleksiyonu Métiers D’Arts kapsamında tanıttığı Copernicus Celestial Spheres serisiyle beğeni topladı.

Vacheron-Constantin-Metiers-DArts-Copernicus-Celestial-Spheres-6.jpg

Métiers D’Arts koleksiyonuna hemen her sene yeni eklentiler yapmayı gelenek haline getiren Vacheron Constantin, SIHH 2017 bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunduğu Copernicus Celestial Spheres serisiyle bir kez daha fuarın en ilgi çeken yeniliklerinden birine ev sahipliği yapmayı başardı. Polonyalı ünlü matematik adamı ve astronom Nicolaus Copernicus anısına tasarlanan yeni seride üç farklı versiyon yer alıyor.

Vacheron-Constantin-Metiers-DArts-Copernicus-Celestial-Spheres-1.jpg

8000 senelik süre zarfında sadece “bir” defa ayar gerektiren bu ultra-hassas mekanizma, kadranın dış kısmına yerleştirilmiş geniş çarklar ile hareket eden ve üçgen formunda hazırlanmış akrep ve yelkovanı kontrol ediyor.

Koleksiyona yeni eklenen seride yer alan ilk Copernicus Celestial Spheres modelinde, “champlevé grand feu” tekniğinde hazırlanmış emaye kadran bulunuyor. Emaye kadranın üst yüzeyinde ise, ünlü 17. Yüzyıl kartografı Andreas Cellarius tarafından resmedilen ve Copernican sitemine göre tasarlanan Harmonia Macrocosmica astronomik haritası yer alıyor.

Vacheron-Constantin-Metiers-DArts-Copernicus-Celestial-Spheres-3.jpg

Seride yer alan ikinci modelin kadranı, üzerinde astrolojik burçların yer aldığı ve beyaz altından yapılmış bir disk ile hareket ediyor. Üçüncü ve son versiyonun kadranı ise safir kristal cam zemin üzerine hem lazer hem de el ile işlenmiş detaylara ev sahipliği yapıyor.

Vacheron-Constantin-Metiers-DArts-Copernicus-Celestial-Spheres-4.jpg

Yeni seride yer alan modellerin içerisinde markanın Hallmark of Geneva sertifikalı otomatik mekanizması Caliber Ref. 2460T görev yapıyor. 8000 senelik süre zarfında sadece “bir” defa ayar gerektiren bu ultra-hassas mekanizma, kadranın dış kısmına yerleştirilmiş geniş çarklar ile hareket eden ve üçgen formunda hazırlanmış akrep ve yelkovanı kontrol ediyor.

Vacheron-Constantin-Metiers-DArts-Copernicus-Celestial-Spheres-2.jpg

Saatçiliğin sınırlarını zorlayan bu muhteşem modellerin en önemli özelliği ise, dünyanın hem güneşin etrafındaki hem de kendi ekseni etrafındaki dönüş hareketlerini son derece gerçekçi ve hassas bir şekilde simule edebiliyor olması. Dünyanın güneş etrafındaki bir tam turunu 365,2421898 günlük bir süre içinde sonlandıran mekanizma, dünya figürünün kendi ekseni etrafındaki dönüşünü de 24 saatlik zaman zarfında tamamlıyor.

Métiers D’Arts koleksiyonunda yer alan tüm modellerde olduğu gibi Copernicus Celestial Spheres serisi için de söylenecek fazla bir söz bulmak mümkün değil. Markanın tasarım ve üretim konusunda geldiği noktayı gözler önüne seren modeller, yüksek saatçiliğin standartlarını yeniden tanımlayacak detaylarla görenleri kendine hayran bırakıyor. 

Vacheron-Constantin-Metiers-DArts-Copernicus-Celestial-Spheres-5.jpg

Teknik Özellikler – Vacheron Constantin Métiers D’Arts Copernicus Celestial Spheres

Kasa: 43mm çap x 12.9mm kalınlık – 18k beyaz altın – sön ve arka yüzde safir kristal cam 

Mekanizma: Kalibre 2460RT – otomatik kurmalı – 36h güç rezervi – 28,800 vp/h – 27 jewels 

Kordon:  timsah derisi, beyaz altın katlanır toka

Referanslar: 7600U/000G-B212 (Grand Feu enamel) / 7600U/000G-B211 (Hand-engraving) / 7600U/000G-B226 (Sapphire)

Sadece Vacheron Constantin Butiklerinde yer alacak.

Benzer Haberler