alexa Black Dial | Overseas | Vacheron Constantin | Reverse Panda | Chronograph | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Overseas Automatic and Chronograph Black Dial

vacheron-constantin-logo-new-.png

Lüks spor saat konseptinin adını koyan üyelerinden Vacheron Constantin Overseas model ailesi, seriye eklenen parlak siyah kadranlı versiyonlarla daha da genişledi. Üç kollu ve kronograf özellikli versiyonlara eklenen siyah kadranlar arasında Vintage temalı modellerde rastladığımız “reverse Panda” da yer alıyor.

vacheron-constantin-overseas-automatic-chronograph-black-dial-6-.jpg

Daha önceleri sadece mavi veya beyaz renk kadran seçenekleri ile sunulan yeni Vacheron Constantin Overseas Koleksiyonu parlak siyah kadranlı yeni versiyonları ile boy gösterdi.

Koleksiyonun beğenilen modellerinden Overseas Chronograph, parlak siyah zemin üzerine yerleştirilmiş kontrast beyaz alt-kadranlara ev sahipliği yapan “reverse Panda” kadranıyla hem Retro hem de sportif bir görüntü sunuyor. Özellikle kronograf fonksiyonuna ait değerlerin hızlı ve doğru okunmasını amaçlayan bu kadran tarzı, Vintage esintiler taşıyan modellerden hoşlanan saat meraklıları tarafından büyük ilgi görüyor.

vacheron-constantin-overseas-automatic-chronograph-black-dial-3-.jpg

Ancak yeni model için sadece Vintage esintiler taşıyor ifadesini kullanmak doğru olmaz zira 42.5mm çapında ve 13.7mm yüksekliğinde tasarlanmış paslanmaz çelik kasa gayet modern bir lüks spor saate işaret ediyor.

vacheron-constantin-overseas-automatic-chronograph-black-dial-5-.jpg

Modelin içerisinde Geneva Hallmark sertifikasyonunu taşıyan ve markanın kendi geliştirdiği Caliber Ref. 5200 görev yapıyor. Dikey kavramalı kronograf özelliğine sahip otomatik mekanizma tam kurulumda 52 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

Koleksiyonun diğer bir yeni modeli olan üç kollu versiyon, önceki modellerden aşina olduğumuz 41mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik kasa içerisinde geliyor. Kronograf versiyonda olduğu gibi parlak siyah kadran ile güncellenen model, çift tulumbalı kurma sistemi sayesinde 60 saatlik güç rezerv süresi sunan in-house Caliber Ref.5100 ile hayat buluyor.

vacheron-constantin-overseas-automatic-chronograph-black-dial-4-.jpg

Yeni tanıtılan versiyonlar Overseas Koleksiyonu’ndaki tüm modellerde olduğu gibi paslanmaz çelik bilezik, kauçuk kayış ve deri kayış seti ile birlikte satışa sunuluyor. Kutu içeriğinde yer alan tüm bilezik ve kayışlar Vacheron Constantin’e patentli hızlı kayış değiştirme sistemi sayesinde saniyeler içerisinde sökülüp takılabiliyor.

vacheron-constantin-overseas-automatic-chronograph-black-dial-1-.jpg vacheron-constantin-overseas-automatic-chronograph-black-dial-2-.jpg

Benzer Haberler