alexa 5500V/000M-B074 | 4500V/000M-B127 | Vacheron Constantin | Overseas
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Overseas Steel & Gold

Vacheron-Constantin-logo-wordmark.png

Vacheron Constantin’in 2016 yılının başında tamamen yenilediği Overseas koleksiyonu, 18K altın/paslanmaz çelik kombini iki farklı model ile yeniden saat severlerin beğenisine sunuldu. 

İlk defa duyurulduğu günden bu yana Vacheron Constantin, Overseas koleksiyonu için çeşitli varyasyonlar duyurmaya devam etti. Bugün de onlardan birisi ile karşı karşıyayız.

Çelik altın kasaya sahip modellerden ilki kronograf fonksiyonlu 5500V/000M-B074 referans koduna sahip model. 

42.5mm kasa çapına ve 13.7mm kasa kalınlığına sahip modelin malta haçından esinlenilmiş bezeli ve kurma kolu ile kronograf butonları 18 ayar pembe altından üretilmiş. Saatin geri kalanında ise çelik malzeme tercih edilmiş. Ön yüzünde safir kristal malzemenin tercih edildiği model 150 metre su geçirmezlik değeri sunuyor.

 Vacheron-constantin-Overseas-Chronograph-Gold-Steel.jpg

Saatin kalbinde kalibre 5200’e yer verilmiş. 54 taşlı, 4Hz frekansında çalışan mekanizma 52 saatlik güç rezervi sunuyor. Ayrıca saatin rotorunun 22 ayar altından üretildiğini bir kez daha hatırlatalım.

Saatin üzerinde kahverengi timsah derisi kordon yer alıyor. El dikişi deri kordona çelik katlanır toka eşlik ediyor. Ayrıca saatin kutusundan bir de kahverengi kauçuk kordon çıkıyor. 

İkinci model ise 41mm x 11mm kasa ölçülerine sahip 4500V/000M-B127  referans kodlu model. Saat, dakika ve tarih dışında bir fonksiyonu bulunmayan modelin kalbinde kalibre 5100 görev yapıyor. 37 taşlı mekanizma, tam kurulumun ardından 60 saatlik güç rezervi sunuyor.

Vacheron-constantin-Overseas-Gold-Steel.jpg

Saatin diğer teknik özellikleri kronograf fonksiyonlu model ile benzerlik gösteriyor.

Çelik ve altının beraber kullanılması ile Overseas fiyat olarak daha makul bir seviyede kalmış. Ayrıca kişisel bir görüş olsa da aynı kasada çelik ve altının kullanımı benim sevdiğim detaylardan. O yüzden yeni Vacheron Constantin Overseas two-tone saat seven ve bunu her ortamda kullanmak isteyenler için birebir çözüm, üstelik fiyat olarak da tam altın saatin neredeyse yarısı.

Benzer Haberler