alexa Ref. 4500S/000A-B364 | Vacheron Constantin | Quai de l’Ile | Blue Steel
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Quai de l’Ile Blue Steel ref. 4500S/000A-B364

Vacheron-Constantin-logo-wordmark.png

Vacheron Constantin, giriş seviyesi ürün grubu Quai de I’Ile Koleksiyonu’na lacivert kadran rengi ile dikkat çeken yeni bir model ekledi.

Vacheron Constantin, Quai de l’Ile koleksiyonu ile ilk defa geçtiğimiz sene boy göstermişti. Markanın en uygun bütçeli ürün grubu unvanını taşıyan koleksiyona lacivert kadranlı yeni bir model eklendi.

41mm x 11.7mm ölçülerindeki kasa paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş. Ön ve arka yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camların yer aldığı kasanın su geçirmezlik değeri ise 30M olarak ayarlanmış.

Vacheron-Constantin-Qua-de-l-le-Blue-1.jpg

Kadran üç ayrı parça olarak tasarlanmış. Dairesel şekilde yerleştirilen tarih göstergesini daha iyi okunur hale getirmek için farklı bir mavi tonu tercih edilmiş. SuperLuminova dolgulu kollar beyaz altından üretilmiş.

Vacheron-Constantin-Qua-de-l-le-Blue-2.jpg

Yeni modelin içerisinde görev yapması için Caliber Ref. 5100 seçilmiş. Overseas Koleksiyonu’ndan aşina olduğumuz mekanizma, Quai de I’Ile Koleksiyonu için kozmetik bazı değişikliklere tabi tutulmuş. Dekorasyon anlamında biraz daha zayıf duran mekanizmanın rotorunda ise 22K masif altın malzeme yerine pirinç kaplama tercih edilmiş. Saatin maliyetinde etkin rol oynayan bu değişikliklere rağmen mekanizma Hallmark of Geneva sertifikasyonundan feragat etmemiş.

Lacivert timsah derisi kayış ile sunulan modelde paslanmaz çelikten imal edilmiş klasik Vacheron Constantin katlanır klips kullanılmış. Kutu içeriğine de bir adet mavi kauçuk kayış eklenmiş.

2017 yılı 3. Çeyreği itibari ile butiklere ulaşacak model daha önceki versiyonlarda olduğu gibi $14,900 etiket fiyatı ile vitrinlerdeki yerini alacak. 

Benzer Haberler