alexa Velvet | Ribbon | Roger Dubuis | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Velvet Ribbon by Roger Dubuis

rogerlogo.jpg

2016 yeniliklerini büyük ölçüde kadın modellerine ayıran başarılı marka Roger Dubuis, SIHH 2016 fuarı bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunduğu Velvet Ribbon serisinin en son üyelerini tanıttı.

>2016, saat endüstrisinde kadın saatlerine en fazla yer ayrılan senelerden biri oldu desek sanırım yanılmış olmayız... Sektörün nabzını tutan SIHH ve Baselworld gibi organizasyonlarda saatseverlerin beğenisine sunulan yeniliklerin arasında hatırı sayılır bir yer tutan kadın saatlerine her geçen gün farklı modeller eklenmeye devam ediyor.

2016 senesinde tanıttığı yeni modeller içerisinde kadın saatlerine verdiği ağırlık ile dikkat çeken Roger Dubuis de bu akıma öncülük eden markaların başında geliyor. Bu yıl SIHH fuarı bünyesinde saatseverlerle buluşan Velvet Ribbon modeliyle takdir toplayan marka, başarılı serinin son üyeleri ile sizlerle...

Mood-picture-2016-Velvet-Ribbon-Collier-RDDBVE0039-white-background_1185802.jpg

Geleneksel saatçiliğin olmazsa olmazlarından mekanik kalibreler ile mücevherat dünyasının hayalleri zorlayan tasarım detaylarını bir araya toplayan Velvet Ribbon modeli, tonneau (fıçı) formunun yanı sıra dairesel hatlara da yer veren  “trompe l’oeil” tarzı kasasıyla hemen fark ediliyor.

Saatin 18K beyaz altından üretilen kasasında toplamda 8.67 karat değerine sahip 385 adet elmas bulunuyor. Kasanın çapı 36mm olarak tasarlanmış. Baget kesim elmas kullanımı ile hareketli bir zıtlık yakalayan kasanın oldukça estetik tasarlanmış boynuzlarında da elmas detaylardan faydalanılmış.

Mood-picture-2016-Velvet-Ribbon-RDDBVE0038-white-background_1185722.jpg

Markanın klasikleşmiş tasarımlarına göndermeler yapan kadran farklı katmanlardan oluşacak şekilde hazırlanmış. Doğal sedeften üretilen kadranın üzerinde yine 18K beyaz altın Romen rakamı saat markörleri ve kollar tercih edilmiş. Farklı şekil ve ölçülerde kesilmiş elmasların yarattığı ışıltıyla birlikte oldukça görkemli bir görüntü sunan kadranın üzerinde minimum seviyede yazıya yer verilmiş.

Saatin hem zarif hem de ihtişamlı görüntüsünü tamamlamak için siyah renkte parlak saten bir kayış kullanılmış. Elmas detayları 18K beyaz altından yapılmış katlanır klipsinde de devam ettiren Velvet Ribbon, her milimetresinde sunduğu feminen havayı muhafaza edecek şekilde tasarlanmış.

Saate hayat vermek için ise markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Roger Dubuis Caliber Ref. RD821 tercih edilmiş. Elden kurgulu mekanizmanın kalitesi, üstün işçilik ve hassasiyet konularında benchmark kabul edilen Poinçon de Genève sertifikasyonuyla tescillenmiş.

Mood-picture-2016-Velvet-Ribbon-Collier-RDDBVE0039_1185826.jpg

Serinin en ilgi çeken detayı ise bir kolye olarak tasarlanmış diğer versiyonu... Dünyaca ünlü Akoya incilerine siyah Onyx taşların eşlik ettiği kolye, saatin feminen ve gösterişli duruşuna son noktayı koymayı başarmış.

Geleneksel saatçiliğin vazgeçilmez değerlerini mücevherat ve lüksün sınır tanımayan dünyası ile harmanlayan bu özel modellerin üretimi toplamda 88 adet ile sınırlandırılmış.

Benzer Haberler