alexa I.N.O.X. | Victorinox | Vintage | VSA Group | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Victorinox I.N.O.X. ile 100 yıl öncesine yolculuk..

Victorinox_Logo.png

Victorinox’un retro konseptini kendi yorumuyla yeniden yarattığı özel modeli I.N.O.X. sadece vintage severlerin değil tüm saat meraklılarının dikkatini çekecek...

victorinox-i-n-o-x-1.jpg

İngiliz tasarımcı Christopher Raeburn’ün 2011’de tamamladığı " Remade in Switzerland " moda koleksyonundan esinlenerek üretilen I.N.O.X. modelinde orijinal ordu spesifikasyonunda doğal deri kullanılmış.. VSA Group bu özel model için üretim adedini de 250 ile sınırlandırmış.

2011 senesinde VSA Group’un moda bölümü Newyork Fashion Week organizasyonuna " kapsül " adını verdiği özel bir koleksyonla katılmıştı. İsviçre Ordusu’na ait uyku tulumu, paraşüt ve çanta gibi pek çok orijinal ürünün tekrar kullanılmasıyla elde edilen kıyafetlerin sergilendiği bu koleksyon hem otoritelerce çok beğenildi hem de koleksyonun yaratıcısı Christopher Raeburn’ün Victorinox Moda Bölümü’nün başına geçmesine kadar ilerleyen serüvenin başlangıcı oldu. İşte bu anlamlı koleksyonu bir de özel saat ile taçlandıran Victorinox 250ad. limitli üretim saati olan I.N.O.X.’u saat severlerin beğenisine sundu.

victorinox-i-n-o-x-2.jpg

Victorinox bu özel modelin üretiminde 1911’den 1970’e uzanan süre zarfında İsviçre Ordusu tarafından kullanılan çantalardan elde edilen derilerden faydalandı. Yaşı bir asra ulaşan derilerden imal edilen ve saati dış etkilerden koruyacak bir kapsül şeklinde dizayn edilen kılıf özellikle kullanıcısının bileğinde geçen zaman ile birlikte kişiye özel bir patina sergilemesiyle dikkat çekiyor. Her kılıf için ayrı bir ordu malı eşyanın kullanıldığı saat gerçekten göz alıcı.

victorinox-i-n-o-x-3.jpg

43mm. çapında ve güçlendirilmiş çelikten imal edilen kasanın üzerinde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir cam bulunuyor. 200M su basıncına dayanıklılık değerini de sağlayan I.N.O.X. özel derinden imal edilmiş kayışını suyla temas ettirmekten kaçınacak kullanıcılar için bir ad. ekstra kauçuk kayış ile geliyor.

2015 ilkbaharında satışa sunulması beklenen bu özel saate sahip olmayı düşünen saat severlerin acele etmesinde fayda var zira üretim sadece 250 adetle limitli olacak.
Benzer Haberler