alexa Officine Panerai | Europe Premier | PAM559 | Yeni Modeller | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Watches and Wonders Avrupa Prömiyeri

Panerai-brand-Logo1.png

İstanbul’un tarihi mekânlarından Palazzo di Venezia, dün akşam mükemmel bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Her sene çıkarttığı yeni modeller ile saatçilik dünyasına büyük heyecan katan Officine Panerai’nin düzenlediği gecede markanın yeni modelleri Avrupa’nın tüm saat severlerinin beğenisine sunuldu.

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_29.jpg

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_21.jpg PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_20.jpg

Türkiye pazarında kısa sürede müthiş bir gelişme yakalayan marka Avrupa’daki ilk gösterimi için İstanbul’u seçerek bu başarının tesadüf olmadığını ve kalıcı olması için gerekli yatırımların yapılacağına dair bir mesaj verdi.

500 den fazla değerli misafirin katıldığı organizasyon markanın Avrupa satış direktörü Sayın Carlo CEPPI’nin açılış konuşmasıyla başladı. Türkiye’deki hızlı gelişimde büyük pay sahibi olan Panerai bölge müdürü Sayın Giammaria VARRIALE ve Sami Saatçiliğin sahibi Sayın Yusuf TUTUŞ ’un konuşmalarının ardından yeni modellerin gösterimine geçildi.

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_16.jpg

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_14.jpg PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_13.jpg

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_12.jpg PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_10.jpg

Mustafa SANDAL, Rüştü REÇBER, Onur BAŞTÜRK, Sinan ÖZEDİNCİK gibi spor, sanat ve magazin dünyasından ünlü isimlerin katıldığı gecenin yıldızı hiç şüphesiz ki 30 adet üretilecek olan, Panerai’nin bu yıl ki bombası PAM00559’du.

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_17.jpg

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_19.jpg

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_9.jpg

Misafirlerin tamamının beğenisini kazanan saat gecenin sonunda ismi açıklanmayan bir koleksiyonere satıldı. 149.000 Euro luk fiyatına rağmen kabarık bir bekleme listesi olan modelden bir tane daha bulmak pek kolay olmasa gerek.

PAM00559_1.jpg

Gece boyunca hatırı sayılır adette saatin satılması markaya olan ilginin ne kadar büyük olduğunun da bir göstergesiydi. Ayrıca yeni çıkan modeller için uzun bekleme listeleri oluştuğu da gecenin önemli notlarından olsa gerek.

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_11.jpg

Markaya olan düşkünlüğü ile tanıdığımız Sevgili Mustafa SANDAL da eşi ile birlikte geceye renk katan isimlerden biri oldu. Daha önce canlı yayında taktığı saatlerle Horobox’a konuk olan değerli sanatçının birkaç yeni modelin siparişini verdiği de aldığımız duyumlar arasında.

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_8.jpg

Gece özel konukların keyifli sohbetleri ile devam ederken Horobox olarak bir ilke daha imza attık ve gecenin ev sahibi Panerai’nin Avrupa satış direktörü Sayın Carlo CEPPI ile kısa bir röportaj yaptık.

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_4.jpg

PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_5.jpg PANERA-_PALAZZO_D-_VENEZ-A_-STANBUL_23.jpg

Organizasyonun tek dijital medya ortağı olarak tüm Panerai ailesine teşekkür ediyor ve sizleri yayın yönetmenimiz Serdar OAL’ın Carlo CEPPI ile sohbetini izlemeye davet ediyoruz.

Röportajın Türkçe Çevirisi:

SO: Öncelikle Istanbul’a hoşgeldiniz.

CC: Teşekkür ederim.

SO: Daha önce de bahsettiğimiz üzere bu Istanbul’a ilk ziyaretiniz değil. Önceki ziyaretiniz ile şimdiki arasında çok fark gördünüz mü..?

CC: Öncelikle beni davet ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Panerai’i temsilen Istanbul’da olmaktan gurur duydum. Officine Panerai, hem Istanbul’da böyle bir organizasyona imza atmış olmaktan hem de markanın sevenleri ile birarada bulunmaktan dolayı çok mutlu. Bildiğiniz üzere Panerai Türkiye pazarında hızla ilerliyor. Panerai kendine has tasarımları, özgün tarihi ve mükemmel mekanikleriyle ön plana çıkan bir marka ve Türkiye’de bu tür markalara karşı sayısı hızla artan bir hayran kitlesi mevcut. 

SO: Herkesin merak ettiği bir soru var; Yeni modellerinizin Avrupa prömiyeri için neden İstanbul’u tercih ettiniz..?

CC: Aslında çok basit.. Yeni modellerimizin kısa bir süre önce tanıtımını yaptığımız, İsviçre’de düzenlenen fuarlardan sonra belki de en önemli organizasyon olan,Watches and Wonders fuarı Hong Kong’a düzenlendi. Avrupa’ya geçmemiz için Asya ve Avrupa kıtaları arasında doğal bir köprü vazifesi gören İstanbul’un en uygun lokasyon olacağına karar verdik.

SO: Pekala, bu tür organizasyonlara Avrupa çapında devam edecek misiniz..? Bir sonraki durağınız neresi olacak..?

CC: Elbette.. Senenin sonuna yaklaştığımız şu günlerde başka organizasyonlar da planlıyoruz ancak bizi en çok mutlu eden olaylardan biri bu organizasyonların başlangıç noktası olarak Istanbul’u seçmemiz oldu.

SO: Türk saatseverlerden markanıza büyük bir ilgi var.

CC: Evet, bu durumdan çok memnun oldum. Açıkçası şaşırdım diyemem ama kesinlike çok mutlu oldum zira bu durum Panerai markasının bu güzel ülkede yakaladığı başarının bir nevi ispatı oldu bizler için.

SO: Benimle birlikte buradaki pek çok Panerai hayranın aklındaki soru ise Ocak ayında gerçekleşecek SIHH fuarında markadan gelecek surpriz ve yeniliklerin ne olacağı.

CC: Evet.. Sizin de tahmin edeceğiniz üzere ben şahsen çok yoğun bir katılım gösteremeyeceğim. Ancak şunu söyleyebilirim, Paneri herzaman özgün ve orijinal tasarımlar ile yola devam eden bir marka.. ve biz de yine bu anlayış çerçevesinde hem mevcut hem de yeni müşterilerimizin beğenisine sunmayı planladığımız farklı kasa tipi ve çapına sahip modeller üzerinde çalışıyoruz.

SO: Markaya olan ilgiyi kıyasladığınızda Avrupa’nın geneli ile Türkiye arasında ne gibi farklar görüyorsunuz..? Benzerler mi, yoksa farklılar mı..?

CC: Mevcut duruma baktığımızda Türkiye pazarının hızla ilerlediğini ve bizim için olgun pazar seviyesine gelmek üzere olduğunu memnuniyetle izliyoruz. Özellike Türkiye’deki Panerai tutkunlarına da çok teşekkür etmek istiyoruz, hepsi Panerai olgusuna hakim ve ne istediğini bilen insanlar..

SO: Hep söylediğiniz üzere “ Bu bir saatten çok daha fazlası.. “ Bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

CC: Ben teşekkür ederim. Biz de saatlerimizde Panerai için çalışan insanların heyecan ve tutkularını görebilmenizi ümit ediyoruz.

SO: Hem bu tür organizasyonların tekrarını hem de sizi tekrar Türkiye’de görmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Tekrar teşekkürler.

Benzer Haberler