alexa 1 Milyonluk Saat | Witch Watch | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Witch Watch’ın 1 Milyonluk Saat ile Sınavı

horobox_amblem.png

Sevgiliniz karşınıza geçip 1 milyonluk saat aldığını söyleseydi tepkiniz ne olurdu? Ya benim tepkim...

Kutudan çıkanın bana alınmadığını anladığım anda zaten keyfim kaçardı. Çıkardığı saati ağzı kulaklarında bileğine takıp her şey çok normalmiş gibi bana sırıtırken gözlerimden çıkan alevlerin farkında bile olmazdı! ÇILDIRMIŞ OLMALI derdim içimden avaz avaz... 1 milyon! İnsan neden saate 1 milyon verir? Zaman senin için bu kadar mi değerli be adam! 

Aklıma kötü şeyler getirmek istemezdim. Daha 40’larinda ama hadi genç kadınları etkilemek için diyelim. Kırmızı bir Porsche daha uygun olmaz miydi bunun için? Başka ne sebebi olabilir ki? Onca şeye harcamak varken neden gidip de küçücük saate bir milyon verir insan? 

Üstelik bana almamışsa! 

witch-watch-1.jpg

İlk şoku atlattıktan sonra doğru düzgün düşünmeye çalışırdım. Müsriflik yapmayacak kadar akıllı değil mi? Evet, akıllı tabii. Peki o zaman neden saat? Neden özellikle de bu saat? Tamam, saatin markasına lafım yok, tam bir ustalık ürünü, dünyada ona sahip olan sayılı kişilerden birisin ve kendini özel hissediyorsun, fazlasıyla komplike, dakikası, saniyesi hiç sekmiyor, ayın durumundan tut Şubat’ın 29larına kadar her şeyi gösteriyor. İyi güzel de uzay mekiği satın almıyorsun ki! Ne yapacaksın bu kadar özelliği?

İlk aklıma gelen, hayır onu tanımadığınız için yanıldınız, gösteriş değil saygı. Onun gibi biri kimsenin az diyemeyeceği parayı ancak saygınlık için bu şekilde harcar. Saygı görmenin aklınıza gelen tüm yollarını yaşantısıyla bütünleştirmişse, başkalarına yardım etme lüksünü de zaten kullanıyorsa geriye kalan hayatin güzelliklerinden keyif almak değil mi?

Uzun seyahatler, daha pahalı bir ev, daha iyi bir araba, bitmeyen partiler yerine bu bir milyonluk saat… Bütün bu geçici zevkleri itip bakin benim değerlerim var, zamanı yakalıyorum, kendimce de yorumluyorum, bu hayati boş geçirmiyorum demenin lüks yollarından biri de bu olabileceği için mi?

Gerçekten her şeyi var. Sağlıklı, akıllı, dürüst, güvenilir, amaçları var, hedefleri var, hiç pes etmiyor, çok çalışıyor, seviliyor... Kendine bu ödülü vermeyi hak etmemiş diyebilir miyiz? Evet, her erkek gibi övülmek istiyor, ilgi çekmek istiyor ama bunun daha kolay yolları yok mu? Şimdi beni bile ciddi düşünmeye sevk etmedi mi? 

witch-watch-2.jpg

Gerçekten de böyle bir yatırımı ( yoksa harcama mı dememiz lazım?) yapmayı tercih etmesinin sebebi zamanın en değerli şey olduğunu hem kendine hem de başkalarına hatırlatmak için olabilir mi?

Hey şey olabilir ama işin sonunda 1 milyonluk saati alıp koluna takmış durumda. Anlayıp anlamamam bir şeyi değiştirmeyecek.

Bu benim başıma gelene benzer örnekleri hepiniz yaşamışsınızdır. Belki saat, belki mücevher, belki de lüks bir araba için “buna bu kadar para verilir mi?” sorusu aklınıza gelmiştir. Unutmamak lazım ki, her alışverişin temelinde kişiye göre motivasyonlar saklı. Sizin aklınıza bile gelmeyecek detaylar, o kişi için büyük önem taşıyor olabilir.

Ayrıca o sorunun ardındaki gerçeklerden birinin de kıskançlık olduğunu hatırlatmak isterim.

Gelelim şu 1 milyonluk baş ağrısına. Acaba hangi saat ? Sizce hangisi?

Patek-Philippe-SkyMoon-Tourbillon-2.jpg vacheron-constantin-tour-de-l-lle.jpg

Patek Philippe SkyMoon Tourbillon - Vacheron Constantin Tour de l’Ile

Roger-Dubuis-Excalibur-Quatuor-Four-Balances.jpg

Roger Dubuis Excalibur Quatuor Four Balances

Benzer Haberler