alexa MontBlanc | Star Collection | Time Walker | Witch Watch | Rotap
Horobox

Dk. Okuma Süresi

WitchWatch ve Montblanc Seçimleri

horobox_amblem.png

Amaç kendimi şımartmaksa hangi butiğe girersem gireyim, kendime göre bir şey mutlaka bulurum. Önemli olan, bir daha o butiğe gitmek içimden gelecek mi gelmeyecek mi?

Markaların bolluğunu ve ürünlerin çeşitliliğini gözünüzün önüne getirirseniz butikteki olumlu deneyimin bir marka için ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Özellikle mekanik saatler, üzerinde düşünülerek, zaman harcanarak almaya karar verilen ürünler. Aksesuar online alınabilir ama benim için bir saat denenerek alınmalı. Emek vermeden edindiğim bir şeye, yeteri kadar değer de vereceğimi sanmıyorum.

İlk dikkat ettiğimiz, karşımızda bu ihtiyacın farkında olan bir güler yüz bulup bulmadığımız. Konu lüks tüketime geldiğinde, olumlu bir deneyim için maalesef karşınıza bazı şartlar çıkıyor. Hem sizin hem de markayı temsilen karşınızda bulacağınız kişi için. Büyük markaların butiklerinde bilgi almakla ilgili sorun yaşamanız çok düşük bir ihtimal ama memnun ayrılmanız da bir o kadar pamuk ipliğine bağlı.

Bu sefer saatle birlikte aksesuar da denemek istediğim için ilk durağımız Montblanc oldu. Markanın resmi temsilcileri Rotap’ın sabırlı, anlayışlı ve samimi desteğiyle çok güzel bir çekim yapma imkânı bulduk.

Montblanc biraz beni şaşırttı açıkçası çünkü daha çok erkeklere uygun aksesuarlar bulacağımı düşünüyordum. Kadın aksesuarlarındaki zarif, yalın çeşitlilik işimizi kolaylaştırsa da, aynı zamanda ziyaretimizin planladığımızdan daha uzun sürmesine de sebep oldu. Haliyle, sadece bir yazıya sığmayacak kadar da konu birikti.

Girer girmez Star Classique Koleksiyonu’ndan kahverengi timsah derisi kayışlı, gri kadranlı model dikkatimi çekti. Zıtlıklar bazen o kadar güzel birbirini tamamlıyor ki, erkek saati olmasına rağmen karşı koyamadım ve kadın bileğinde ne kadar iyi durduğunu görmenizi istedim. Takma sırası hiç ona geçmeyeceği için, artık “sevgiliye hediye” saatlerin başında geliyor. 

Montblanc-star-classic-1.jpg

39mm çapında, 18K pembe altından yapılmış, otomatik saatin kadranı gri, arka kasası ise transparan. Klasik bir erkek saati olduğu için üzerinde değerli taş olmaması, biraz daha detaylı bir bileklikle birlikte kullanmak için ideal.

Montblanc-star-classic-2.jpg

Prevues D’Amour Raiponce örme bilezikle birlikte çok uyumlu olmamışlar mı?

Montblanc-star-classic-3.jpg Montblanc-star-classic-4.jpg

Milyonlara rol model olmuş Monaco Prensesi Grace Kelly’e ithafen, kapağında pembe topaz taşlı kolye detayıyla üretilen ve benim de tercihim olan mor kalem ile istediğim uyumu tamamlıyorum.

Montblanc-star-classic-5.jpg Montblanc-star-classic-6.jpg

Erkekler için seçimimi çelikten yana kullandım. Birlikte kullandığımız kol düğmeleri, kalem ve saatin her birinin ayrı özelliği ve güzelliği olsa da, bileklikler favorilerim oldu. 

Montblanc-timewalker-twinfly-1.jpg

Saat TimeWalker koleksiyonundan Twinfly modeli Chronograph, beyaz kadran, çelik bilezik. Erkeklerin çelik bilezikli saat kullanmasına biraz mesafeliyim, fakat kadranla uyumuna bakınca bu modeli seçmek istedim. Montblanc bilekliklerinde ise en çok toka kısmı dikkatimi çekti. Birlikte kullandığımız kol düğmeleri Contemporary koleksiyonundan kalem ise Starwalker Black Mystery. 

Montblanc-timewalker-twinfly-4.jpg Montblanc-timewalker-twinfly-2.jpg

Montblanc bir süreliğine kendinizi kaybedeceğiniz başka bir dünya. Bu dünyada başka nelerin dikkatimizi çektiğine ve hangilerini bir araya getirmeyi tercih ettiğimize bir sonraki yazıda devam edeceğiz.

Benzer Haberler