alexa Yeni Royal Oak | Petite Tapisserie | Audemars Piguet | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Audemars Piguet Royal Oak Offshore Selfwinding Chronograph

Audemars Piguet, lüks spor-kronograf segmentinde çığır açan Royal Oak Offshore Chronograph koleksiyonuna üç yeni model ekledi.

the-new-audemars-piguet-royal-oak-1.jpg

Koleksiyona yeni eklenene modeller, 1993 yılında tanıtılan orijinal ROO modeline olan benzerlikleri ile dikkat çekiyor.

the-new-audemars-piguet-royal-oak-2.jpg

Öncelikle yeni modeller 42mm çapında tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Orijinal model ile aynı olan bu ölçüye toplam 15.2mm’lik yükseklik eşlik ediyor. Yeni modeller, paslanmaz çeliğe ek olarak, titanyum ve 18K pembe altın olarak da sunuluyor. Çelik ve pembe altın modeller mavi kauçuk kronograf butonları, conta ve vidalı kurma kolu ile gelirken titanyum model siyah kauçuk ile donatılıyor. Biçime sadık kalan kasa ve entegre bilezik, elde işlenmiş saten fırçalanmış yüzeyler ve parlak cilalı pahlar sergiliyor. Serideki tüm modeller, 100 metre su basıncına dayanıklı üretiliyor.

the-new-audemars-piguet-royal-oak-3.jpg the-new-audemars-piguet-royal-oak-4.jpg

Paslanmaz çelik modelde mavi zemin üzerine küçük Tapisserie deseni eklenmiş kadran yer alıyor. 18K pembe altın model yine küçük Tapisserie desenli zemin üzerinde pembe altın sayaçlara ve bileşenlere ev sahipliği yapıyor. Titanyum modelde ise gri küçük Tapisserie zemin üzerinde siyah sayaçlar ve beyaz altın bileşenler göze çarpıyor. Saat 3 konumunda büyüteçli tarih penceresi yer alırken, Tri-Compax kronograf sayaçlar 3-6-9 formasyonunda konumlandırılıyor.

the-new-audemars-piguet-royal-oak-5.jpg the-new-audemars-piguet-royal-oak-6.jpg

Yeni seriye, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber 4404 hayat veriyor. Entegre otomatik Flyback kronograf özelliğine sahip mekanizmada kolon çark ve dikey kavrama sistemi yer alıyor. Yeni kalibre tam kurulumda 70 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

the-new-audemars-piguet-royal-oak-7.jpg

Entegre metal bilezik ile gelen modellerin kutusunda bir de ekstra kauçuk kayış yer alıyor. Yeni kasa tasarımında hızlı kayış/bilezik değiştirme özelliği de bulunuyor.

Modellere ait referans ve fiyat durumu ise şu şekilde;

the-new-audemars-piguet-royal-oak-8.jpg

26238ST.OO.2000ST.01 çelik CHF 34,500

the-new-audemars-piguet-royal-oak-9.jpg

26238TI.OO.2000TI.01 titanyum CHF 34,500

the-new-audemars-piguet-royal-oak-10.jpg

26238OR.OO.2000OR.01 pembe altın CHF 70,100

Benzer Haberler