alexa Yeni GMT Sport | Greubel Forsey | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Greubel Forsey GMT Sport

Greubel Forsey, Art of Invention (Keşif Sanatı) mottosuna uygun tasarladığı yeni GMT Sport modeliyle ikinci zaman dilimi ve dünya saati fonksiyonlarına yeni bir bakış açısı sunarken, marka için bir ilk olan metal bileziği de saat tutkunlarıyla buluşturuyor.

greubel-forsey-gmt-sport-ww-2021-1.jpg

İleri teknoloji ürünü çözümleri kadar hayranlık uyandıran tasarımları ile de bilinen Greubel Forsey, sadece 33 adet ile limitli üretilen yeni modeliyle 2021 yılına merhaba diyor.

greubel-forsey-gmt-sport-ww-2021-7.jpg

Yeni model, titanyumdan üretilmiş ve değişken geometri özellikli bir bezel ile donatılmış, çarpıcı bir kasa ile geliyor. 100 metre su basıncına dayanıklı üretilen kasa, 42mm x 15.70mm boyutlarıyla bilekte cesur bir duruş vaat ediyor. Kasaya, modelin renk temasına uygun şekilde mavi kauçuk detaylı kurma kolu ve modelin ek fonksiyonlarını kontrol eden GMT ve Earth indikasyonlu butonlar eşlik ediyor. Kasanın ön yüzünde safir kristal cam, arka yüzünde ise, iki halka ile çevrelenmiş safir kristal 24 şehir diski, Summer Time (yaz saati) yazılı merkezi plaka ve limitli üretim No.su yer alıyor.

greubel-forsey-gmt-sport-ww-2021-3.jpg greubel-forsey-gmt-sport-ww-2021-5.jpg

Modelin kadranın Greubel Forsey ile özdeşleşen üç boyutlu dünya figürünün yanı sıra sabit UTC ve gece/gündüz göstergesi, GMT göstergesi, güç rezerv indikatörü ve Tourbillon’un dönüş yönü göstergesi bulunuyor. Dünya figüründe kullanılan mavi tonuna boyanmış kadran ve mekanizma bileşenleri, modelin harmonisini tamamlıyor.

greubel-forsey-gmt-sport-ww-2021-4.jpg greubel-forsey-gmt-sport-ww-2021-6.jpg

Yeni modelin içerisinde elden kurmalı, 3Hz (21.600vph) frekansında çalışan, 63 taşlı/435 parçalı ve 72 saat güç rezervli mekanizma bulunuyor. Mekanizma, zaman tutma dışında üç boyutlu/hareketli dünya figürü, GMT, dünya saati, gece/gündüz göstergesi, güç rezerv indikatörü ve bir turunu 24 saniyede tamamlayan ve yataya 25 derece açıyla yerleştirilmiş Tourbillon özelliklerine yer veriyor.

greubel-forsey-gmt-sport-ww-2021-2.jpg

Yeni Greubel Forsey GMT Sport, modelin geneline hakim mavi tonunda hazırlanmış kauçuk kayışın yanı sıra, marka tarihinde bir ilk olan, entegre metal bilezik ile geliyor. Kasayla bir bütünmüş izlenimi veren ultra-ergonomik bileziğe ince ayar özelliği de bulunan, butonlu klips eşlik ediyor.

greubel-forsey-gmt-sport-ww-2021-8.jpg

Benzer Haberler