alexa Arnold & Son | TES | Blue | Tourbillon | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Model: Arnold & Son TES Blue Tourbillon

logo_as.png

Arnold & Son yeni modeli TES Blue Tourbillon’u saat severlerin beğenisine sundu. Detay işçiliği konusunda görenleri kendine hayran bırakan saatin detayları haberimizde...

Arnold-Son-TES-Blue-Tourbillon-1.JPG

18 ayar beyaz altından üretilen saat 44 mm kasa çapına sahip.  Saatin ön ve arka yüzünde safir kristal camlara yer verilmiş. Ön yüzünde kullanılan safir kristal camında yansıma önleyici kaplamaya bulunan modelin su geçirmezlik değeri ise 30 metre olarak belirtilmiş.

Arnold-Son-TES-Blue-Tourbillon-2.JPG

25 adet ile sınırlandırılmış modelin iskelet formunda tasarlanan kadranında yer alan indeks ve kollar da yine 18 ayar beyaz altından üretilmiş. Saatin 6 noktasında ise tourbillon kafesini görmek mümkün.

Saatin kalbinde elden kurgulu A&S 8100 mekanizma görev yapıyor. 19 taşla ve 21,600 vuruş ile çalışan mekanizma tam kurulumda 80 saatlik güç rezervi sunuyor.

Arnold-Son-TES-Blue-Tourbillon-3.JPG

Mekanizma dekorasyon anlamında yine harikalar yaratmış. Ana gövdede yer alan Haute Horlogerie tarzındaki motifler markanın klasik tasarımlarına göndermeler yapıyor. Köprüler ve diğer bağlantı elamanları da markandan beklendiği üzere mükemmel detay işçiliği ile üretilmiş.

Mavi veya siyah renkte timsah derisi opsiyonu bulunan saatte kasa ile uyumlu 18 ayar beyaz altın toka kullanılmış. 

Arnold-Son-TES-Blue-Tourbillon-4.JPGArnold-Son-TES-Blue-Tourbillon-5.JPG

Benzer Haberler