alexa Acoustic Research | Audemars Piguet | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Model: Audemars Piguet Acoustic Research - Episode 1

Audemars-piguet-logo.png

Audemars Piguet’nin 2015 sürprizlerinden ilki

acoustic.jpg

İsviçre saat endüstrisinin tartışmasız liderlerinden biri olan Audemars Piguet, 2015 SIHH fuarı için oldukça yüksek ve yenilikçi teknolojiler barındıran bir saat tasarımına imza attı.

Minute repeater konsepti üzerine yoğunlaşan marka EPFL (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne) ile işbirliği içine girerek daha önce kimsenin ulaşamadığı kalitede bir komplikasyon hazırlamayı başardı.

Üstelik bu başarıya imza atarken, su geçirmezlik özelliğiden de feragat edilmedi. Daha önce kimsenin ulaşamadığı bir tını ve ses yüksekliğine sahip olan Audemars Piguet Acoustic Reserch modeli yalnızca 1 adet üretilecek. 

rd.jpg

44mm çapında titanyum kasaya sahip saatin butonları ve bezeli de kasayla aynı malzemeden imal edilmiş. Safir kristal cama sahip modelin su geçirmezlik değeri 200 metre.

Saatin komplikasyonları sadece minute repeater ile sınırlı değil. Aynı zamanda tourbillon ve kolon-çark sistemli kronografı da bünyesinde barındırıyor.

Elle kurulan mekanizma tam rezervde 48 saatlik çalışma performansı sergiliyor. Saat ile birlikte kauçuk kayış ve titanyum katlanır toka geliyor.

Benzer Haberler