alexa Breitling | Chronomat | Jet Team | American Tour | Limited Editions | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Model: Breitling Chronomat Jet Team American Tour Limited Editions

00_br_logo.png

Konu havacılık olduğunda horoloji dünyasında akla ilk gelen markalardan birisi Breitling. Sadece havacılık temalı saatleri ile değil kendisine ait dünyanın en büyük ve tek sivil akrobasi jet filosu ile ön plana çıkan marka akrobasi takımına ithaf ettiği iki yeni limitli modelini duyurdu.

Amerika turu kapsamında ikinci ve son gösterilerini 5-7 Ağustos tarihleri arasında Amerika’nın Oregon eyaletinde  gerçekleştiren akrobasi filosu nefes kesen görüntülere imza attı. Resmi internet siteleri http://www.breitling-jet-team.com/en/ adresinden filo ve gösteriler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Filonun gerçekleştirdiği gösterilerin şerefine Breitling iki adet limitli modelini duyurdu. Her iki modelde Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Breitling butiklerinde saat severler ile buluşacak.

Tanıtılan modellerden ilki Chronomat 44 Breitling Jet Team American Tour Limited Edition 500. 44 mm siyah çelikten üretilen kasaya siyah renkte kadran eşlik ediyor. Saate renk katması ve aynı zamanda Breitling Jet Team’ı vurgulaması açısından filonun rengi olan sarı renk bezel ve kadrana uygulanmış.

Breitling-Chronomat-Jet-Team-American-Tour-Limited-Editions-2.jpg

Saat 12 konumuna yerleştirilen Breitiling Jet Team logosu ve masif arka kapakta bulunan American Tour logosu saatin albenisini arttıran ve limitli model olduğunu vurgulayan detaylardan.

Breitling-Chronomat-Jet-Team-American-Tour-Limited-Editions-1.jpg

Saatin içerisinde Breitling in-house kalibre 01 görev yapıyor. Kendisini kanıtlamış mekanizma kullanıcılarına 5 senelik garanti süresi sunuyor. Kronograf ve tarih fonksiyonlarını içerisinde barındıran kalibre 70 saatlik güç rezervi süresi sunuyor.

Breitling-Chronomat-Jet-Team-American-Tour-Limited-Editions-3.jpg

İkinci tanıtılan limitli saat Chronomat GMT Breitling Jet Team American Tour Limited Edition 250. İki modeli birbirinden ayıran bazı farklılıklar bulunuyor. İlki bu modelde kullanılan GMT fonksiyonu ve buna bağlı olarak Breitling kalibre 04 mekanizma.  70 saatlik güç rezervi bulunan mekanizma 47 mm’lik bir kasada görev yapıyor. 

Breitling-Chronomat-Jet-Team-American-Tour-Limited-Editions-4.jpg

Breitling-Chronomat-Jet-Team-American-Tour-Limited-Editions-5.jpg Breitling-Chronomat-Jet-Team-American-Tour-Limited-Editions-6.jpg

Benzer Haberler