alexa IW377719 | Pilot’s Watch | IWC | Spitfire | Chronograph | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Model: IWC Pilot’s Watch Chronograph Spitfire Ref. IW377719

iwclogo.png

IWC Pilot Saatleri ürün grubuna yeni katılan Spitfire koleksiyonu en son üyesi olan  Pilot’s Watch Chronograph Spitfire modelini saat severlerin beğenisine sundu.

43 mm kasa çapına sahip saat paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş. Saatin ön yüzünde safir kristal cam kullanılmış. Cama içten ve dıştan uygulanan yansıma önleyici kaplama sayesinde saati her açıdan okumak oldukça kolay. Aynı zamanda saatin camı hava basıncındaki düşüşlere karşı korumalı.  

-WC-Pilots-Watch-Chronograph-Spitfire-Ref-W377719-2.jpg

60 metrelik su geçirmezlik değeri az gibi görünse de günlük kullanım için yarı yolda bırakmayacaktır.

Saatin çelik kasasının içerisinde ikinci bir koruyucu kasa daha bulunuyor. Demirden üretilen ikinci kasa sayesinde saat manyetik alana karşı daha dirençli hale getirilmiş.

Kadrana gelecek olursak, çelik kasa ile mükemmel renk uyumuna sahip arduaz rengi kadran saatin albenisini arttırıyor. Saat 3 konumunda eskiden görmeye alıştığımız 3’lü tarih diski yerini gün ve tarih göstergelerine bırakmış. Kronograf alt kadranları 12-6-9 konumuna yerleştirilmiş ve 12 saate kadar olan ölçümleri hassas bir şekilde yerine getiriyor.

-WC-Pilots-Watch-Chronograph-Spitfire-Ref-W377719-1.jpg

Saatin kalbinde kalibre 79320 görev yapıyor. Elle kurmalı mekanizma tam kurulumda 44 saatlik güç rezervine ulaşıyor. Mekanizma masif arka kapak yüzünden seyredilemese de arka kapakta güzel bir kabartma figüre yer verilmiş.

-WC-Pilots-Watch-Chronograph-Spitfire-Ref-W377719-3.jpg

Saatin üzerinde paslanmaz çelik bilezik kordon yer alıyor. IWC bu saat için ayrıca tekstil kordon da tasarlamış. Kahve ve gri tonlarında olmak üzere iki farklı tekstil kordon opsiyonu da bulunuyor.

Benzer Haberler