alexa Yeni Model | Mido | Big Ben | Chronometer | Limited Edition | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Model: Mido Big Ben Chronometer Limited Edition

mido-watches-logo.jpg

Londra’nın meşhur Big Ben saat kulesinden ilham alınarak tasarlanan Limitli Mido modeli tanıtıldı. Teknik detayları ve fotoğrafları haberimizde.

Londra’nın silueti haline gelen meşhur 4 kadranlı saat kulesinden ilham alan Mido Big Ben L.E. 500 adet ile limitli bir parça. Özellikle kasasındaki ve bileziğindeki ikonik birçok detay tarihi saat kulesine işaret ediyor.

Mido Big Ben L.E. modeli bir yarışma sonucu ortaya çıkan model. Yarışmanın kazananı ve bu tasarımın sahibi isim ise Sebastien Perret.

Mido-Big-Ben-Chronometer-Limited-Edition-1.jpg

42 mm paslanmaz çelik üzerine pembe altın kaplama yapılarak hazırlanan kasa 100 metre su geçirmez olarak tasarlanmış. Saatin ön yüzündeki safir kristal cam yansıma önleyici kaplamaya sahip.

Gümüş tonlarında tasarlanan kadrana oluklu tasarım indeksler eşlik ediyor. Saatin kollarında ve indeks noktalarında beyaz SuperLuminova kullanılmış. Gün ve tarih fonksiyonunu saat 3 noktasında görüyoruz.

Mido-Big-Ben-Chronometer-Limited-Edition-2.jpg

Şeffaf arka kapağa sahip saat Mido kalibre 80 mekanizmaya sahip. ETA C07.621 mekanizma temel alınarak üretilen kalibre 80 saatlik güç rezervine sahip. COSC sertifikasına sahip mekanizmanın rotorunda Mido logosu ve Big Ben saat kulesinin kadranının işlemesi yer alıyor.

Saatin en çok dikkat çeken noktası bileziği de kasası gibi paslanmaz çelik üzerine pembe altın kaplama olarak tasarlanmış. Saatin kutusu da kendisi gibi özel ve Sebastien Perret tarafından tasarlanmış.

Mido-Big-Ben-Chronometer-Limited-Edition-3.jpg

Saatin diğer detayları ve yarışmanın diğer iki finalistini görmek için linke tıklayabilirsiniz.

Benzer Haberler