alexa Divers | Honors Carl Brashear | Oris | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Model: Oris Divers Carl Brashear Limited Edition

oris-logo.jpg

Oris-Honors-Carl-Brashear-Bronzo-1-.jpg

Oris dalgıç saatleri koleksiyonuna bir yeni model daha ekledi. İlk bakışta Oris Diver Sixty-Five modelini andıran saat, önemli özgün detaylara da sahip. Bunlardan en çok dikkat çekeni şüphesiz 42mm çapa sahip bronz kasası. Tek tarafa dönebilen bezeli de tıpkı kasada olduğu gibi bronz olarak tasarlayan Oris, saatin kollarında ve indekslerinde altın tonu kullanarak genel retro havanın bütünlüğünü mükemmel şekilde muhafaza edebilmiş.

Oris-Honors-Carl-Brashear-Bronzo-5-.jpg

Bu model için de diğer pek çok Oris modelinde rastladığımız Oris Cal. 733 (Sellita SW200 bazlı) mekanizma tercih edilmiş. 26 taşlı ve 38 saat güç rezervli mekanizma 28.800vph vuruş ile çalışıyor. Saatin kapalı arka kapağı mekanizmayı görmemize engel olsa da kapak üzerinde oldukça güzel işlenmiş kabartma vintage dalgıç başlığı deseni kullanılmış. Saat üzerinde kahverengi deri bir kordon ile satışa sunulmuş.

Oris-Honors-Carl-Brashear-Bronzo-2-.jpg

Oris-Honors-Carl-Brashear-Bronzo-3-.jpg Oris-Honors-Carl-Brashear-Bronzo-4-.jpg

2000 adet limitli üretime sahip model Amerikan Deniz Kuvvetlerinin ilk siyahi dalgıcı olan Carl Brashear anısına üretilmiş. 2000 senesinde vizyona giren ve başrollerini Robert DeNiro ve Cuba Gooding Jr’ın paylaştığı " Men Of Honor " filmine de konu olan Carl Brasher, 1966 senesinde bir bomba imha egzersizi sırasında sol bacağını kaybetmesine rağmen kısa zaman zarfında görevine geri dönerek Amerikan Deniz Kuvvetlerinin ilk ampute dalgıcı olarak da kayıtlara geçmiş.

01-771-7744-3185-Oris-Carl-Brashear-Chronograph-Limited-Edition-2.jpg

Carl Maxie Brashear (January 19, 1931 – July 25, 2006)

Benzer Haberler