alexa SevenFriday | Q Serisi | Q1-01 | Q2-01 | Q3-01 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Model: SevenFriday Q Serisi

cropped-Logo1-Bl.jpg

SevenFriday, M, P ve V serilerinin ardından Q serisi yeni modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Giriş seviye mekanik saatler konusunda en ilerici ve dikkat çeken firmalardan biri olarak öne çıkan SevenFriday geleneksel saatçilik anlayışına yeni soluklar getirmeye devam ediyor. 

SevenFriday-Q1-Q-Series-1.jpg

44mm çapında fıçı şeklinde kasaya sahip yeni tasarımlar mineral kristal cam desteğiyle 30 metre su geçirmezlik değerine sahipler. Modellerin kalbinde yer alan otomatik Miyota kalibre 2819, 40 saatlik güç rezervine sahip ve günümüz koşullarında inanılması güç -20/+40 saniyelik sapma değerine sahip. Markanın kuruluşundan itibaren artan fiyatlarına rağmen safir kristal cam, artırılmış su geçirmezlik değeri ve daha üst düzey bir mekanizmanın neden hala kullanılmadığı akla ilk gelen sorulardan. SevenFriday’e has boynuzsuz kasa tasarımı, kolay kayış değiştirme sistemi, 24 saatte tek tur atan akrep ve küçük saniye yine standart özelliklerden. SevenFriday bu modelinde bir ilk olarak tarih penceresine de yer vermiş. V serisinin ardından nihayet daha okunabilir bir kadran tasarladıkları için SevenFriday mühendislerini tebrik ediyoruz. Saatin arka yüzeyinde yer alan NFC çip sayesinde herhangi bir RFID okuyucuyla beraber orijinallik teyiti yapılabiliyor. 

SevenFriday-Q1-Q-Series-2.jpg

Yeni Q serisi ilk aşamada üç farklı renk ve kasa kombinasyonuyla satışa sunulacak. Q1-1 ve Q2-1 modellerinde paslanmaz çelik kasaya yer verilirken, Q3-1 versiyonunda saatin kalanıyla uyumlu PVD kaplama paslanmaz çelik kullanılmış.

SevenFriday-Q1-Q-Series-4.jpg SevenFriday-Q1-Q-Series-5.jpg

SevenFriday-Q1-Q-Series-6.jpg

Diğer modellerde olduğu gibi yine ahşap kutu içerisinde sunulan SevenFriday Q serisi kullanıcısına fiyat etiketinden çok daha pahalı bir saat hissi vaat ediyor. Mineral cam, giriş seviye mekanizma gibi detaylara dikkat edilmedikçe markanın kendi kategorisindeki liderliği devam edecek gibi görünüyor. 

SevenFriday-Q1-Q-Series-8.jpg

Benzer Haberler