alexa Zafer Soğancıoğlu | Tevfik Aydın | MeisterSinger | Röportaj | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zafer Soğancıoğlu İle Saat Sohbeti

horobox_amblem.png

Horobox TV’nin bu günkü bölümünde, değerli saatsever dostumuz Zafer Soğancıoğlu ile keyifli bir sohbet yaptık. Lüks saat alışverişi konusunda Türkiye’nin duayen isimleri arasında yer alan Tevfik Aydın’ın Sirkeci – İstanbul’da yer alan tarihi mağazasında yaptığımız sohbet sizlerle.

Zafer Soğancıoğlu, mazisi 40 yıl gibi önemli bir süreye uzanan değerli bir saat tutkunu. Mekanik olduğu sürece hemen her saate ilgi duyan Zafer Bey’in saat merakı çocukluk döneminde babasının kullandığı kurmalı ve alarmlı Vialux saat ile başlamış. Karakteristik alarm tonuyla pek çok mutlu zamana da tanıklık eden bu ilginç saatin, hala Zafer Bey’in koleksiyonunda olması ise işin bir diğer güzel kısmı.

Zaman içerisinde pek çok farklı marka ve model kullanan Zafer Bey’in özellikle ilgi duyduğu markaların başında ise MeisterSinger geliyor. Regülatör tarzı tek kollu kadranları ile ünlenen Alman menşeli markanın sadık meraklıları arasında yer alan Zafer Bey ile tek kollu saatlerin tarihinden ve ona verdiği keyiften bahsettik.

Tevfik Aydın’ın Sirkeci – İstanbul’da yer alan tarihi mağazasında gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbetimizde kendisine neden alışverişlerinde Tevfik Aydın’ı tercih ettiğini de sorduk.

Samimi ve esprili üslubuyla sorularımızı yanıtlayan Zafer Bey’e ve bizlere ev sahipliği yapan Tevfik Aydın Ailesi’ne teşekkürlerimizi sunarız.

Benzer Haberler