alexa Zenith | Chronomaster | Original | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Chronomaster Original

Efsanevi kronograf; Zenith Chronomaster Original, yeni kadran rengiyle saat severlerin karşısına çıkıyor. Bu model, 1969 formlu kasaya yerleştirilen ve üç renkli kronograf sayaçlarına sahip ilk siyah kadranlı versiyon olma özelliğini de taşıyor.

zenith-chronomaster-original-1.jpg

Zenith’in ünlü A386 modelinin en modern hali olan Chronomaster Original, yalnızca kronograf hayranları tarafından değil, tüm saat meraklılarınca beğenilen, nadir zaman makinelerinden biri. Bu beğeninin altında yatan en temel sebep de modele özgü tasarım detaylarının ve renk skalasının onlarca yıldır korunarak günümüze aktarılması diyebiliriz.

zenith-chronomaster-original-2.jpg

El Primero kalibrenin siyah kadranla buluştuğu ilk saat Chronomaster Original değil elbette. Chronomaster Sport serisinin en sevilen üyeleri hem beyaz hem de siyah kadran seçenekleriyle bir süredir kronograf piyasasını domine ediyorlar ancak Chronomaster Original, Sport versiyonundan farklı olarak bambaşka bir kitleye hizmet ediyor.

zenith-chronomaster-original-3.jpg

Paslanmaz çelik kasaya sahip modelin ölçüleri; 38mm x 13mm. Ön ve arka taraflarda safir kristal camlara ev sahipliği yapan saatin su geçirmezlik değeri 50 metre olarak belirtilmiş. Modelin kadranında, klasikleşmiş, açık-koyu gri ve mavi renkli kronograf alt kadranlarına rastlıyoruz. Kadranın çevresinde ise 1/10 saniyelik aralıklarla, hassas zaman ölçümünü kolaylaştıran skala yer alıyor.

zenith-chronomaster-original-4.jpg zenith-chronomaster-original-5.jpg

In-house üretilen otomatik kalibre 3600 ile donatılan model 60 saatlik güç rezervine sahip. 35 taşlı ve saatte 36000 vuruş ile çalışan kalibre, kronografın başlatılmasıyla, merkezde yer alan ve tek turunu 10 saniyede tamamlayan ibreyi harekete geçiriyor. Mekanizma, tarih bilgisini de kullanıcısıyla buluşturuyor.

,zenith-chronomaster-original-6.jpg

Paslanmaz çelik bilezik ve siyah renkli dana derisi kayış - çift taraflı katlanır toka kombinasyonları ile satışa sunulan modellere Zenith butikleri ve markanın web sitesi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

zenith-chronomaster-original-7.jpg zenith-chronomaster-original-8.jpg

Benzer Haberler