alexa Zenith | Chronomaster | Original | Pink | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Chronomaster Original Pink

Zenith, göğüs kanserine karşı farkındalık amacıyla pembe renk kadran donatılan yeni Chronomaster Original modeli ile anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

zenith-chronomaster-original-pink-1.jpg

MEME KANSERİ BİLİNÇ AYI


1985 yılından bu yana Ekim ayı 'meme kanseri farkındalık ayı' ilan edildi. Davaya destek toplamak için, Zenith dahil 19 markanın açık artırma için pembe unsurlara sahip saatler bağışladığı 2021 Pembe Kadran Projesi gibi girişimler ortaya çıktı. Bu yıl Zenith, 60'tan fazla ülkede araştırma, destek ve eğitime 3,3 milyar ABD dolarından fazla yatırımla meme kanserine karşı mücadele için dünyanın en büyük kar amacı gütmeyen fon kaynağı olan Susan G. Komen organizasyonunu destekliyor.

zenith-chronomaster-original-pink-2.jpg

Şık model, temel olarak markanın 1968 yılında tanıttığı efsanevi A386 modelini temel alıyor. Zenith’in 2021 yenilediği klasik tasarım 38mm çapında ve 12.6mm yüksekliğinde, üniseks sınıfında değerlendirebileceğimiz kasa ile geliyor. Bezeli bulunmayan zarif kasaya tırtıklı kurma kolu ve piston tarzı kronograf butonları eşlik ediyor. Paslanmaz çelikten üretilen kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. İnce kenarları ve fasetli boynuzları ile 1969’da tanıtılan orijinal tasarımın neredeyse aynısı olan kompakt kasa, 50 metre su basıncına dayanıklı üretiliyor.

zenith-chronomaster-original-pink-3.jpg

Modelin öne çıkan ayırt edici özelliği olan kadran, göğüs kanseri farkındalığı amacıyla bu sefer pembe renge bürünüyor. Metalik güneş ışını zemin deseniyle tasarlanan çarpıcı kadran, diğer tüm A386 modellerinde olduğu gibi, Tri-Compax kronograf dizilimine ev sahipliği yapıyor. Baton tarzı kolların ve aplik indekslerin eşlik ettiği şık kadran, SLN C1 fosfor malzemesi ile hemen her ortamda yeterli okunabilirlik vadediyor. 

zenith-chronomaster-original-pink-4.jpg

Yeni modelin içerisinde, markanın saatçilik tarihindeki haklı gururu El Primero mekanizma ailesinin en rafine versiyonu olan Caliber El Primero 3600 görev yapıyor. Karakteristik 5Hz (36.000vph) yüksek frekans değeri ile hafızalara kazınan otomatik mekanizma, kolon çarkli ve yatay kavramlı kronograf özelliği ile donatılıyor. Safir kristal bölmeli arka kapaktan izlenebilen mekanizma, tam kurulumda sağladığı 60 saatlik güç rezervi ile sektör standartlarının üzerinde bir performans sergiliyor. 

zenith-chronomaster-original-pink-5.jpg

Şık model, A386 ile görmeye alıştığımız “ladder” tipi bileziğin yerine daha sade bir tasarıma sahip, üç parçalı bilezik ile geliyor. Zarif ve konforlu bilezik kola, Zenith imzalı katlanır klips ile sabitleniyor. 

zenith-chronomaster-original-pink-6.jpg

Yeni model limitli üretim olarak değil, özel edisyon sıfatıyla güncel koleksiyona ekleniyor. Yalnızca yıllık Meme Kanseri Farkındalık Ayı kampanyası boyunca (1 - 31 Ekim) ve Zenith'in dünya çapındaki fiziksel ve çevrimiçi butiklerinden temin edilebilecek olan satış gelirlerinin %20'si Susan G. Komen'e bağışlanıyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise 9.900 CHF.

Benzer Haberler