alexa Zenith | Chronomaster | Revival | Dubai Watch Club Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Chronomaster Revival Dubai Watch Club Edition

Zenith ve Dubai Watch Club, bu ortaklığa özel hazırlanmış ve limitli üretilmiş, yeni Chronomaster Revival Dubai Watch Club Edition modelini duyurdu.

ZENITH CEO'su Julien Tornare ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin ilk saat koleksiyoncusu grubu Dubai Watch Club, Kai Enzo'nun muhteşem Dubai siluetine bakan terasında bir araya gelerek Chronomaster Revival'ın 69 parçayla sınırlı ve özel olarak sadece kulübün üyelerine satışa sunulan özel bir versiyonunu tanıttı. Ref: A384'ü temel alan bu model, mat titanyum kasaya, yarışlardan ilham alan sarı kadrana ve bir ilk olarak, tüm sayaçlarda, takimetre skalasında hatta tarih diskinde bile Doğu Arap rakamlarına yer veriyor.

zenith-chronomaster-revival-dubai-watch-club-edition-1.jpg

2014 yazında sadece on saat meraklısının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan Dubai Watch Club, büyüyerek bölgenin önde gelen saat topluluklarından biri haline geldi. 100'den fazla üyesiyle Dubai Saat Kulübü, saatçilik konusunda aynı tutkuyu paylaşan ve horoloji sanatını birlikte paylaşmayı, öğrenmeyi ve deneyimlemeyi amaçlayan, hayatın her kesiminden saat meraklılarını ağırlıyor. Dubai Watch Club'ın en göze çarpan unsurlarından biri, üye olmayanları bile kıskandıracak şekilde lüks saat yapımcılarıyla yaptığı öncü iş birlikleri oldu. Kulübün ilk spor saati ve ilk kronograf saat iş birliği için ZENITH seçildi.

zenith-chronomaster-revival-dubai-watch-club-edition-2.jpg

Kulübün kurucu ortağı Nawaf Al-Abdooli, kulübün son iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: "Dubai Watch Club sportif bir kronograf yaratmaya karar verdiğinde, oybirliğiyle bunun bir ZENITH olması gerektiğine karar verdik. Sonuçta o otomatik kronografın icat eden marka. Bu projeyi ZENITH ekibiyle birlikte hayata geçirmek ve marka ile modelin mirasına saygı duyarken ona kendi dokunuşumuzu vermek arasında doğru dengeyi bulmak harika bir deneyimdi. Sonuçtan daha fazla heyecan duyamazdık”.

zenith-chronomaster-revival-dubai-watch-club-edition-3.jpg

Chronomaster Revival Dubai Watch Club sürümü, en ikonik El Primero referanslarından birini yerel Emirlik dokunuşuyla birleştiren farklı bir tasarım olarak karşımıza çıkıyor. 1969'da piyasaya sürüldüğü sırada ZENITH'in ilk çelik El Primero kronografı olarak tarih yazan bir model olan Ref. A384'ü temel alan kulüp, retro fıçı şeklindeki kasasının yanı sıra kompakt orantılarını da projeye uygun buluyor. 2020'de piyasaya sürülen Chronomaster Revival Shadow'dan ilham alan Dubai Watch Club sürümü, hafifliği ve yumuşak koyu gri tonu ile öne çıkan, tamamen mat yüzeyli, mikro püskürtmeli titanyum kasadan üretiliyor.

zenith-chronomaster-revival-dubai-watch-club-edition-5.jpg

Sportif bir versiyon yaratmak ve koyu titanyum kasayla mükemmel kontrast oluşturmak arzusuyla kadrana parlak ve canlı bir renk uygulanmasına karar verildi. Dubai Watch Club, kasayla uyumlu kontrast gri sayaçlarla birlikte hızlı, sportif ruhu çağrıştıran sıcak sarı tonu seçti. Bir ZENITH kadranında ilk defa, kronograf sayaçlarındaki, takimetre ölçeğindeki ve hatta kadranla renk uyumu sağlanan tarih çarkındaki tüm rakamlar Doğu Arap alfabesine göre tasarlandı. Sarı dikişli siyah cordura efektli kauçuk kayış, benzersiz görünümü tamamlıyor.

zenith-chronomaster-revival-dubai-watch-club-edition-4.jpg

Chronomaster Revival Dubai Watch Club edisyonu 69 adetle sınırlı üretiliyor ve yalnızca kulüp üyeleri için satışa sunuluyor.

Reference: 97.D384.400/27.C585

Mekanizma: El Primero 400
Frekans: 36.000 VpH – 5Hz
Güç rezervi: 50 saat
Fonksiyonlar: Merkezde saat ve dakika. Saat 9 pozisyonunda küçük saniye. Kronograf: merkezi kronograf ibresi, saat 6 konumunda 12 saat sayacı, saat 3 konumunda 30 dakika sayacı. Takimetrik skala. Saat 3 konumunda tarih göstergesi.
Kaplamalar: “Côtes de Genève” motifli rotor
Malzeme: Mikro kumlamalı titanyum
Suya dayanıklılık: 5 ATM
Kasa: 37mm
Cam: Her iki tarafta yansıma önleyici işleme sahip kubbeli safir kristal
Kasa arkası: Safir kristal cam
Kadran: Hindu-Arap rakamlarıyla Mat Sarı
İndeksler: Rodyum kaplama, fasetlenmiş ve SuperLuminova SLN C1 ile kaplanmış
Kollar: Rodyum kaplama, fasetlenmiş ve SuperLuminova SLN C1 ile kaplanmış
Kayış ve Toka: Sarı dikişli siyah "Cordura" efektli. 27.97.0016.002 Mikro kumlamalı titanyum pim tokası.

Benzer Haberler