alexa Zenith | Chronomaster Sport | Polished | Metallic Blue Dial
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Chronomaster Sport Polished Steel Bezel Metallic Blue Dial

Zenith, modern spor-kronograf segmentindeki ezber bozan model ailesi Chronomaster Sport koleksiyonuna yeni bir versiyon ekledi. 

zenith-chronomaster-sport-polished-steel-bezel-metallic-blue-dial-1.jpg

Köklü markanın kataloglarına 2021 yılında eklenen model ailesi, kısa zamanda lüks spor-kronograf segmentinin güçlü rakipleri arasına girmişti. Farklı kadran seçeneklerinin yanı sıra malzeme ve kayış/bilezik opsiyonları da sunan koleksiyon, bugün yeni bir model ile yeniden saat severlerin beğenisine sunuldu.

zenith-chronomaster-sport-polished-steel-bezel-metallic-blue-dial-2.jpg

Yeni model genel itibarıyla 2021’de tanıtılan konseptin detaylarını taşıyor. 41mm çapında ve 13.60mm yüksekliğinde tasarlanan çelik kasa, seramik yerine, çelikten yapılmış bir bezele ev sahipliği yapıyor. Parlak zemin üzerinde siyah dolgulu takimetrik skala ile donatılan bezel modele hafif retro bir hava katıyor. Ön yüzünde çift taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip bombeli safir kristal cam, arka yüzünde ise safir kristal cam bölmeli çelik kapak bulunan sportif kasa, 100 metre su geçirmezlik değeri ile basit su aktivitelerinde de kullanıcısına eşlik edebiliyor.

zenith-chronomaster-sport-polished-steel-bezel-metallic-blue-dial-3.jpg

Model ailesinin bu en yeni versiyonunda dikkat çeken bir diğer yenilik de kadran kısmında bizleri karşılıyor. Güneş ışını zemin desenli Tri-Compax kronograf kadran, modele özel olarak, mavi renkte geliyor. Zaman rodyum kaplamalı, fasetli kollar ve aplik indekslerle okunuyor. Kronograf özelliği ise gri, antrasit ve mavi tonlarında hazırlanmış üçlü alt kadranlardan takip ediliyor. Saat 4:30 konumundaki tarih penceresi tonsürton renk seçimi ile kadran bütünlüğünü muhafaza ederken, Super-LumiNOVA fosfor uygulamalı bileşenler ışığın az olduğu ortamlarda bile yeterli okunabilirliği sağlıyor. 

zenith-chronomaster-sport-polished-steel-bezel-metallic-blue-dial-4.jpg

Yeni model, koleksiyonda yer alan geçmiş versiyonlarda olduğu gibi, Calibre El Primero 3600 mekanizma ile hayat buluyor. Markanın alametifarikası haline gelen El Primero kronograf mekanizmanın günümüzdeki temsilcisi olan otomatik kalibre 5Hz (36.000vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Kolon çark koordinatörü ile donatılan rafine mekanizma, 1/10sn hassasiyetinde ölçüm yapabilen kronograf fonksiyonu ile de sektördeki benzerlerinden ayrılıyor.

zenith-chronomaster-sport-polished-steel-bezel-metallic-blue-dial-5.jpg zenith-chronomaster-sport-polished-steel-bezel-metallic-blue-dial-6.jpg

Standart (limitli değil) koleksiyona eklenen yeni modeli, geçmiş versiyonlardan aşina olduğumuz, üç parçalı çelik bilezik ve Zenith logolu katlanır klips tamamlıyor. 

Benzer Haberler