alexa Zenith | Chronomaster Sport | Titanium | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Chronomaster Sport Titanium

Zenith’in popüler kronografı Chronomaster Sport, titanyum kasalı ve bilezikli versiyonuna kavuştu. Yeni model, gri tonların ağırlıklı kullanıldığı kadranıyla serideki diğer versiyonlardan ayrılıyor.

zenith-chronomaster-sport-titanium-1.jpg zenith-chronomaster-sport-titanium-2.jpg

Zenith’in, ilk olarak 2021 yılında tanıttığı Chronomaster Sport ailesinin tüm modelleri, sportif detayları ve El Primero kalibresiyle saat severlerin yakın ilgisine maruz kalıyor. Bu sefer Grade 5 titanyumdan üretilen kasa ve bilezikle tanıtılan model, yüksek performanslı alaşımı Zenith’in mirasıyla bir araya getiriyor.

zenith-chronomaster-sport-titanium-3.jpg zenith-chronomaster-sport-titanium-4.jpg

41mm x 13.8mm ölçülerinde kasaya sahip saatin ağırlığı, paslanmaz çelik versiyona kıyasla yüzde 30 hafifletilmiş ve 105 grama indirilmiş. 100 metreye kadar su geçirmezlik sunan saatin bezelinde de yine Grade 5 titanyum kullanılmış. Metal ve kauçuk kordon seçeneklerine sahip modeli nikel grisi, fırçalanmış metalden üretilen kadran tamamlanıyor. Tıpkı paslanmaz çelik modellerde olduğu gibi üç farklı tonda renklendirilmiş kronograf alt kadranlarına sahip Chronomaster Sport Titanium’a El Primero Caliber 3600 hayat veriyor. 60 saat güç rezervine sahip mekanizma 1/10 saniye hassasiyetinde ara zaman ölçümü yapılabilmesine de olanak sağlıyor. 

zenith-chronomaster-sport-titanium-5.jpg

Bu yeni modelle birlikte Chronomaster Sport büyümeye devam ediyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda titanyumun kullanıldığı başka kronograflı Zenith modelleri ile karşılaşacak mıyız? Umuyorum, aynı modelin seramik bezelli bir versiyonu da bir noktada koleksiyona katılır ve titanyumun hafifliği, seramiğin sağlamlığı ile bir arada boy gösterebilir.

zenith-chronomaster-sport-titanium-6.jpg zenith-chronomaster-sport-titanium-7.jpg

Benzer Haberler